עברית  |  English  |  
שיש כריצוף – האופציה הטובה ביותר לריצוף הבית ומבואותיו
הרצפה מהווה חלק מרכזי ובולט בכל חדר אליו ניכנס וככזו חשוב להשקיע בה מחשבה יתרה ולבחור במשטח שישיג את התוצאה האופטימאלית- הן עיצובית והן פונקציונאלית. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגלים את יתרונותיו הרבים של השיש ולמעשה השימוש במשטחי שיש כריצוף הוא כיום האופציה האידיאלית כמעט בכל בית, בין אם לשימוש פנים בסלון, במטבח ובאמבטיה (כולל חיפוי קירות) ובין אם לשימוש חוץ בריצוף הגינה, החצר ומבואות הכניסה לבית
 
סוגי שיש – סינטטי וטבעי

שיש כריצוף מופיע כאחת משתי האפשרויות הבאות :
  • שיש טבעי – זהו שיש אשר נחצב ממעמקי האדמה ומקורו באבן גיר אשר עברה התמרה ע"י חום או לחץ לחומר הגלם ממנו מכינים את מוצרי השיש אשר כולנו מכירים.
  • שיש סינטטי – עם השתכללות הטכנולוגיה למד האדם כיצד ליצור שיש מיסודות אשר כן זמינים בטבע וזאת באמצעות תהליכים מתקדמים תוך שימוש בפיגמנטים. כיום ניתן להשתמש עם שיש כריצוף גם באמצעות משטחים אשר הוכנו באופן סינטטי, מה שמאפשר לקצץ בעלויות וליצור מספר סוגים של שיש לשימושים שונים.
 
שיש כריצוף - עולם שלם של יתרונות

אם לרגע חשבתם להתפתות לאלטרנטיבות ריצוף אחרות, דעו לכם כי רק שיש כריצוף מסוגל להעניק לכם כל כך הרבה יתרונות בעת ובעונה אחת :
  • גמישות עיצובית - חומר השיש קל מאוד לעבודה ובהתאם לזאת ניתן למצוא אותו במגוון רחב ביותר של עיצובים, צבעים וגוונים. ניתן לרצף את הבית באמצעות אריחי שיש בעלי מראה כפרי, מודרני, מלכותי ועוד.
  • קיבולת חום נמוכה – השיש שומר על טמפרטורה קבועה בקיץ ובחורף ולכן תורם רבות לתחושת הנעימות בבית.
  • עמידות גבוהה – השיש הוא חומר חזק ועמיד לאורך שנים רבות. רוב מסוגי השיש לריצוף עמידים למכות ואינם רגישים לחומרים קורוזיביים (חומרי ניקוי). בנוסף השיש קל לניקוי וחלק מסוגי השיש אף יכולים לעבור חידוש ורענון באמצעות פוליש ביתי.
 
עם כל כך הרבה אפשרויות ויתרונות, אין זה פלא כי שיש כריצוף הופך לפיתרון העיצובי האולטימטיבי לפנים הבית ומבואותיו. ריצוף שיש ניתן להשיג בכל רחבי הארץ, במידה ואתם מאזור הצפון נמליץ על רכישת ריצוף בחדרה בבלוק.
 
המאמר באדיבות אליהו חסון