עברית  |  English  |  
שיש ואבן
דף הבית >> מאמרים >> שיש ואבן
כיום חיפוי שיש ואבן אינם רק נחלת בעלי הממון או המלונות המפוארים. תחום חיפוי שיש ואבן הינו תחום מאוד מפותח וניתן להשיגו באיכויות שונות, בגדלים משתנים ובהתאם לכך המחירים. כיום האמירה האחרונה בתחום העיצוב מודעת לשחקן הראשי החדש ויודעת לנצל אותו לטובת עיצוב בעל אופי ייחודי, עשיר, שמקרין על איכות. כל אדם אשר בונה מאפס את ביתו או שמשפץ את הבית בו הוא מתגורר יכול לעבור על האופציות השונות של ההיצע המגוון שיש לשיש ואבן להציע וכך באפשרות הלקוח למצוא את המראה הספציפי אותו יש לו בחזונו הפרטי שכן בתחום הריצוף השמיים הם הגבול.

חזון ופרקטיקה
שיש ואבן מיועדים לא רק לריצוף הרצפה אלא גם לציפוי קירות. מרחב התמרון מעניק וריאציות  שונות איתן ניתן לשחק. משחק בין קטע רצפה מרוצף לצד חתיכה של קיר המחופה באבן, משחק בין צבעים קונטרסטיים, בין טקסטורות מנוגדות, או בין צורות חיתוך וגדלים שונים, יכולים ליצור מראה ייחודי ולשבור את המראה השגרתי. על הלקוח לדמיין ועל המעצב למצוא את השילוב הנכון על מנת להביא את המראה המצוי בחזונו אל הפן הפרקטי והמציאותי.

מבחר מבלבל
יש סוגי שיש מגוונים כמו "אולי פיק", "אוניקס", "אמפרדור", "אקינו", "באטש" ועוד ועוד. כאשר מגיעים לשלב בחירת השיש והאבן כדאי להגיע אל החברה בלי לחץ של זמן ועם אורך רוח. הכי חשוב זה לדעת מראש מה הכיוון הכללי. מה הצבע הטקסטורה וגודל האריח המבוקש. אחרת בעת שתישבו עם הנציג והוא יעבור עמכם על ההיצע הרחב, אתם עלולים ללכת לאיבוד ופתאום ללכת לכיוונים שונים שאינם בהכרח מיצגים את הכיוון אותו רציתם מראש.

התאמה
שיש ואבן לא רק שמהווים טרנד עיצובי מאוד אטרקטיבי, אלא גם פתרון ריצוף שקל לתחזוקה ומאוד איכותי. כמובן שתלוי באיכות החומר ובטיב ההתקנה , אך כאשר הולכים לחברה רצינית, כזאת שמקבלים עליה פידבקים חיובים מלקוחות מרוצים, סביר להניח שתצאו מרוצים. דגש נוסף שמצריך התייחסות חשובה הוא התאמה של הריצוף לכלל עיצוב הבית, שכן הריצוף חייב להתאים לכלל הפרטים בבית כמו לדוגמא דלתות כניסה ודלתות פנימיות הנמצאות בשטח המרוצף, ועד לפרטים קטנים יותר כמו קרניזים, צבע הקירות ועוד.