עברית  |  English  |  
שיש ואבן כחומרי בנייה רב שימושיים
שיש הוא סלע אבן גיר שעם הזמן חלו בו שינויים כימיים. שינויים הללו באו בעקבות חום ולחץ ששרר שהתחולל במעמקי כדור הארץ וכך סלעים כוסו בכל מיני סלעים אחרים. לכן ההרכב הכימי של האבן והשיש הוא למעשה זהה. לשיש יש הרבה כבוד ואפילו בעבר היו מצפים מקדשים בשיש.
גם היום שיש בכבודו מונח, רוב השיש שמוכרים היום בארץ לא נחשב לשיש טהור אלא לאבן גיר שעברה ליטוש. במכתש רמון מצויות מחצבות לאבן גיר (שזה שיש ישראלי) והוא משמש לחיפויי קירות ואריחים לרצפה ועוד.  היא משמשת לחיפויי קיר, משטחי עבודה, ריצוף ואריחי ריצפה, מצבות ועוד.

מצבות משיש ואבן

לא בכדי על מנת להנציח אדם עושים שימוש במצבה שלו בשיש ואבן, אלו חומרים שיש להם אריכות ימים והם חזקים ועמידים במיוחד. שיש ואבן גיר הם חומרים שמכבדים ומעניקים לכל מצבה רושם איכותי ומוכבד, הם מגיעים בצבעים אפור, לבן או שחור. אנחנו עושים שימוש בשיש במגוון של תחומים בחיים. מבחר הגוונים והטקסטורות שלו מאפשרים עיצובים רבים ומקוריים ומעניקים הרבה יוקרה ויופי לכל דבר.ניתן לעשות מצבה מאבן אחת וכמו כן לעשות שימוש בשיש רק בגימור של מצבה, ניתן לעבד את השיש לכל מיני צורות כמו, צורה מעוגלת או חדה ובמגוון עיצובים אחרים. אפשר באמצעות טכניקה ייחודית, לחמם בטמפרטורה גבוהה את אריחי השיש והאבן וזה יוצר צבע מרשים ומיוחד – מראה שהוא כהה וחם עם טקסטורה מרהיבה שמבליטה את המצבה מכל שאר המצבות.

יתרונות השיש והשימושים בו

הוזכר כי השיש הוא חומר עמיד להרבה שנים והוא מקנה מראה מאוד יוקרתי ומרהיב בכל שימוש שנעשה בו. גם בחלל הבית באמצעות ריצוף ואריחים,הוא מספק מראה מאוד נקי וטבעי, הוא מזרים לבית הרבה רוגע ותחושה של טבע כיון שהוא חומר שלא עבר תהליך עיבוד מסיבי ומקורו מהטבע.
שיש הוא חומר מאוד נוח לתחזוקה וניקיון ולא סתם ניתן למצוא אותו בחדרי שירותים ומקלחת, במטבחים ועוד מקומות שדורשים סטריליות וסדר. להלן פירוט על חלק מהשימושים העיקריים שניתן ליצור עם שיש.

חיפוי- חיפוי חללים בבית באמצעות אבן או שיש מקנים לקירות מראה יוקרתי, נקי ואסטטי במיוחד. ניתן לנקות אריחים אלה בקלות והם עמידים בכל הבדלי טמפרטורה ולא נשחקים.
אריחי שיש– ריצוף הבית או הדירה בשיש גרניט מכניס לחלל אווירה רגועה ונעימה. האבן והשיש פולטים קור והם מאוד נעימים ומצננים כשהם מרצפים את הרצפה, מה שמאוד מתאים למזג האוויר הישראלי החמים.