עברית  |  English  |  
שיש ואבן במטבח

ישנו תחום תעשייה שלם, שאנחנו פוגשים מעט בחיינו, אך ילווה אותנו לכל אורך מותנו. קוראים לו שיש ואבן. עולם השיש הוא עולם מעניין שמערב גם תופעת טבע יפהפייה, גם יכולות טכנולוגיות גבוהות ומורכבות, וגם תוצר יפה ויקר. השיש הוא למעשה סוג של סלע, שאם הייתם רואים אותו בטבע, לא הייתם מבחינים בינו ובין סלע אחר, ולא הייתם משקיעים בו מבט אחד נוסף. היופי של השיש הוא יותר עניין פנימי. כאשר פורסים את סלע השיש לפרוסות, מתגלה המרקם הפנימי שלו, שמעניק לו את יופיו. אך בזה לא נגמר העיבוד של השיש. ישנו מגוון רחב של שיטות וצורות עיבוד של אבן השיש, המיועדות לייצר מגוון של תוצרים מוגמרים ברמות גימור שונות, איכות שונה ומראה שונה. כך למשל, ניתן לצבוע את אבן השיש, ניתן להעניק לה ברק כך שתיראה כאילו היא מצופה בשכבת זכוכית, ועוד שורה של צורות עיבוד וגימור.

לכל מטבח יש שיש

השיש משמש אותנו במגוון רחב של אפליקציות בהן אנו נתקלים בחיי היום יום שלנו. האפליקציה המוכרת והפופולארית ביותר, הוא שיש למטבח. כמעט בכל מטבח ישנה פלטת שיש המשמשת כמשטח עבודה, ומשטח להנחת כלי מטבח. השיש הוא קל מאוד לניקוי, או אסתטי ודקורטיבי והוא גם מאוד קשיח ועמיד בפני שריטות סכין. השיש הוא גם סוג מאוד חזק ומסיבי של אבן, כך שאפשר למשל לשטח עליו שניצלים עם פטיש בשר ללא חשש שהוא יישבר.

חיפוי מבנים באמצעות שיש

העולם הזה של שיש ואבן הוא נפוך גם בעולם הבנייה. השיש משמש במבנים רבים לצורך חיפוי חיצוני של המבנה. כך למשל, ניתן לראות שכונות שלמות שבהן כל הבתים מחופים על ידי חתיכות שיש מסותתות ומרובעות. שיש זה אינו עובר רמת גימור גבוהה, ואינו עובר תהליך של הברקה, אך הוא עדיין מאופיין בחוזק שלו, ועדיין הוא מציג את המרקם הפנימי היפה של אבן השיש כגון מטבח אנגלי .

לבסוף, את השיש אנחנו גם פוגשים בבית הקברות, שם העולם הזה של שיש ואבן, מחזיק תעשייה שלמה של בניית קברים ומצבות.

מסמך זה מוגן על פי תקנות חוק עו"ד זכויות יוצרים.