עברית  |  English  |  
שיש - אפקט של יוקרה

אין כמו אפקט של שיש איכותי ומרהיב, חלק ונוצץ, על מנת ליצור רושם של יוקרתיות ואיכות, ליצור רושם של רמה ומעמד. רובינו מכירים את השימוש בשיש במקומות אקסטרווגנטיים, מקומות גדולים ומפוארים, לרוב מקומות יוקרה ציבוריים כגון אולמות חתונה איכותיים, בתי מלון 5 כוכבים, שדות תעופה, בניין משרדים במיקום מרכזי וכדומה. כיום ניתן למצוא שימוש בשיש גם בבתים הפרטים, יש בתים שיבחרו לרצף בשיש את כל הבית ויש בתים שיסתפקו רק בריצוף של משטח קטן, לטובת שבירת החלל ושינוי האווירה.

עמידות

חומר זה הנו חומר עמיד ופרקטי, נכון שמחירו ביחס לקרמיקה יחסית יקר, אך כשרוצים ליצור רושם, אין כמו חומר זה על מנת לעשות את המהלך. למרות זאת שילוב של שיש בטריטוריית הרצפה מצריך שמירה על מספר כללים, כללים שעשויים למנוע נזקים ולהאריך את תכולת החיים של המשטח. יש לדעת שאין להניח עליו חפצים כבדים ובטח שלא רצוי לגרור עליו חפצים. במקביל יש לדעת כיצד לנקות אותו ויש להימנע מחומרי ניקוי שאינם מתאימים כגון אקונומיקה.

בחירה

כאשר עומדים לפני קנייה, רצוי לחשוב מראש מה נחוץ ומה נכון לחלל. חלל קטן רצוי לרצף באריחים בהירים על מנת ליצור אפקט של גודל, חללים שיש בהם הרבה תנועה, רצוי לרצף באריחים כהים על מנת שלא יבלוט עליו הלכלוך של סוליות הנעליים והצטברות האבק. כאשר עומדים להוסיף לבית קיים שיש, יש לבדוק מהם הצבעים השולטים בבית, וזאת על מנת להתאים את הבחירה למצב הקיים ולא לעשות התאמה כפולה, כלומר התאמה של הבית לפי השיש החדש.

ניקיון

היעזרות בשירותיה של חברת ניקיון לטובת ניקוי המשטח, לא פעם מתגלה כמעשה חכם ואף חסכוני. רק תארו לעצמכם את עוגמת הנפש הפוטנציאלית, לו בחרתם להסיר כתם ממשטח השיש עם חומר שאינו מתאים ספציפית לסוג הרצוי לכם. מעשה שכזה עלול להרוס לחלוטין את האריח ולהצריך החלפה. אם בכול זאת אתם בוחרים שאת הניקוי היומיומי אתם עושים בכוחות עצמכם, התייעצו מראש לגבי חומר הניקוי האידיאלי והשתמשו במים פושרים ולא חמים.