עברית  |  English  |  
שיפוץ ועיצוב חדר האמבטיה: ברזים לאמבטיה
אחת לכמה שנים נהוג לשפץ את חדר האמבטיה, לעתים כחלק מרמונט, כלומר שיפוץ כללי של כל הדירה, ולעתים משפצים רק את חדרי הרחצה בבית. במסגרת שיפוץ כללי של חדר האמבטיה נהוג להחליף את הריצוף לחדש, להחליף את אריחי הקרמיקה, להחליף את הכלים הסניטריים ובמידת הצורך מבצעים גם עבודות אינסטלציה ונגרות. יש לציין כי חדר האמבטיה נמצא בשימוש נרחב על ידי בני המשפחה וגם האורחים נוהגים לבקר בו כדי לרחוץ ידיים ולשמור על היגיינה. חדר האמבטיה נועד להעניק מקום מרגיע ומפנק לדיירים לכן חשוב לעצבו בהתאם. יש מגוון סגנונות לעיצוב חדרי האמבטיה, ניתן לפנות למעצב פנים, לאדריכל או לחברה מקצועית ומנוסה בתחום.

פינוק ומקום מרגיע
אנו שוהים ומבלים בחדר האמבטיה מדי בוקר ובשעות הערב. בבוקר אנו נוהגים לשטוף שיניים, להתקלח לפני היציאה לעבודה, להתגלח ולשטוף פנים כדי להתעורר. בשעות הערב, כאשר חוזרים מהעבודה או לפני השינה עלינו לרחוץ את הילדים באמבטיה, אלא אם הילדים כבר גדולים ואז הם מתרחצים בעצמם, וגם ההורים מתקלחים כדי להשיל את היום וליהנות מתחושה רעננה ומרגיעה. לכן, חדר האמבטיה חייב להיות מרגיע ומעוצב באופן מרשים, ועליו להיות מרווח דיו כדי להעניק תחושה אוורירית ונעימה. במידה ובבית יש חדר אמבטיה יחסית קטן מומלץ לצבוע אותו או לחפות את הקירות עם אריחים בגוונים בהירים המעניקים תחושה של גודל, אך בחדרי אמבטיה גדולים ניתן לבחור גם בגוון כהה. כך גם לגבי הריצוף, ניתן לבחור באריחי ריצוף בהירים כמו שמנת, לבן, צהבהב וכו', כדי להעניק תחושה של גודל ואווריריות, ובחדר אמבטיה גדול אפשר לשלב גם פרקט עמיד נגד מים או אריחים איכותיים בגוון כהה יותר, לרבות אריחים דמויי עץ, לקבל מראה של ספא יוקרתי.

ריצוף איכותי בעיצוב יוקרתי
חשוב לבחור ריצוף איכותי במיוחד כיוון שחדר האמבטיה נחשב לחדר רטוב. יש לזכור כי בחדרי האמבטיה יש לרוב חלון אוורור קטן לכן מצטברת בו לחות גבוהה, וחשוב לבחור רק בפריטים עמידים לאורך זמן בפני הלחות. לכן, נהוג לבחור אריחי ריצוף מאיכות גבוהה כאשר ניתן לבחור במרקם גס של אריחי הריצוף כדי למנוע החלקה ותאונות שונות.
במהלך השיפוץ הכללי בחדר האמבטיה כדאי להחליף גם את הכלים הסניטריים, ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של ברזים לאמבטיה במראה יוקרתי ואלגנטי, הברזים, הכיור ושאר הכלים הסניטריים תורמים רבות למראה הסופי, ויכולים להפוך את האמבטיה שלכם לחדר רחצה בסגנון ספא יוקרתי, מפנק וייחודי.