עברית  |  English  |  
שיפוץ ובנייה נעימים
כל אדם באשר הוא, עתיד להיתקל בחייו מספר פעמים בצורך בשיפוץ הבית או הדירה, החלפת אחד מהחיפויים או הכלים הסניטריים הקיימים בבית או הדירה ולברי המזל גם בבנייתו ועיצובו של בית או דירה חדשים. בשורות הבאות בחרנו לדבר מעט על השיש, אחד החומרים הקיימים בכל בית ודירה, על השכלולים החדשים, הדגמים הקיימים ועוד.
בשורות הבאות, נסקור את השימושים השונים הקיימים בשיש ונעניק מספר טיפים לשימוש נכון:
  • ריצוף – פעולת הריצוף היא פעולה אותה יעבור כל חלל, בין אם מדובר בבית, דירה או מתחם ציבורי. כידוע, ישנם לא מעד סוגי חיפויים אך חיפוי שיש הוא חיפוי יוקרתי במחירים שאינם דווקא מרקיעי שחקים. כיום, תודות לטכנולוגיות המתקדמות והשיפורים, ניתן לעצב את השיש בעיצובים מרעננים, מרשימים ויוקרתיים, כל זאת לצד מבחר צבעים רב לבקשת הלקוח ודרישות החלל.
  • חיפוי אזורים שונים בבית – אזורי הבית והדירה השונים, "מחייבים" סוגי חיפוי שונים, למשל: בחדר האמבטיה לא נעשה שימוש בחיפוי מחליק או כזה שאינו יכול לעמוד בפני התנאים השוררים מטבעם בחדרי אמבטיה (רטיבות ולחות). דוגמא נוספת היא אזור פתוח של הבית, כאן נרצה לעשות שימוש בחומרים שונים כגון אלומיניום ושיש, הידועים כחומרי חיפוי עמידים העתידים לשרת את הבית נאמנה לאורך זמן רב. לסיכומה של נקודה זו, נחזק ונמליץ על התייעצות עם בעלי המקצוע באשר לבחירת החיפוי המתאים ביותר. חלקו עם אותו מומחה את הדרישות והצרכים שלכם עבור אותו אזור / מתחם, והוא יוכל להעניק לכם את התשובה הטובה ביותר לאיזה סוג חיפוי עליכם לפנות.
  • עבור חלקו החיצוני של הבית – כפי שציינו לעיל, חלקו החיצוני של הבית מחייב אותנו בשימוש בחומרים עמידים וחזקים. שיש, יכול לשמש אותנו גם עבור חלקו החיצוני של הבית וניתן להתאימו נכונה לכל משטח ולכל צורך. חשוב לציין כי יש להקפיד על תחזוקה נכונה של השיש על מנת לשמר את מראהו החדש והיפה – תחזקוה שאינה כה מורכבת ולמעשה אף פשוטה וקלה.
הטיפ החשוב והכללי אותו נרצה להעניק לכם על גבי שורות אלו הוא להזמין ולהתקין את השיש בעזרת המומחים. שיש, מטבעו עתיד ואמור להחזיק שנים רבות ולשמש את דרי הבית, התקנה שאינה מקצועית כמו כן חומרים שאינן איכותיים מלכתחילה, לא יצליחו להחזיק מעמד זמן רב וההשקעה הכספית הכה גדולה, תרד לטמיון.
לסיכום, השיש הוא חומר חזק אותו ניתן להתאים מבחינת עיצוב וטקסטורה לדרישות וצרכי הלקוח.