עברית  |  English  |  
שימוש נרחב בבית בשיש ואבן

בשנים האחרונות זוכים השיש והאבן להערכה רבה, תוך שימוש נרחב בהם בכל מה שקורה בחיפויים בבית. אם בעבר השיש היה חומר שמיועד למשטח העבודה במטבח בלבד, ואת האבן בכלל הסתירו כחומר נחות, הרי שהיום ברור לכל כי אפשר לעשות בהם שימושים רבים נוספים. שיש ואבן הם חומרים בעלי פוטנציאל עיצובי גדול ביותר, ואין עוד צורך להסתפק באותו חיפוי עץ מוכר וידוע בלבד.

שימושים של שיש ואבןמי שמתכנן בית חדש או מתכוון לשפץ בית קיים, מוזמן לבדוק עם מעצב פנים מקצועי אפשרויות של שילוב השיש והאבן במספר מוקדים בדירתו. ריצוף השיש, הנותן לרצפה מראה יוקרתי והדור במיוחד, הוא כבר כמעט בחזקת מובן מאליו. כך גם ניתן למצוא בבתים רבים מדרגות עשויים משיש ואבן.
בנוסף למדרגות ולרצפה, אנשים רבים משתמשים בשיש ואבן בחדרי אמבטיה ובמקלחונים. חיפוי קיר משיש ואבן הפך מקובל ביותר במטבחים ובחדרי האמבטיה, במקום אריחי החרסינה והקרמיקה המקובלים של העבר. גם בסלון, בכניסה לבית ובפינת האוכל, מעצבים היום קירות מעניינים ואטרקטיביים בעזרתם של השיש והאבן. חיפוי הקירות מאפשר, פעמים רבות, וויתור על תליית תמונות.

היתרונות של חיפוי קירות בשיש ואבןלשימוש של שיש ואבן לשם חיפוי קירות יש מספר יתרונות ברורים. יש מספר גדול ביותר של אבנים ומשטחי שיש אותם ניתן לעצב במספר גדול ביותר של דרכים, כך שהאפשרויות הן כמעט אין סופיות. יש צבעים שונים של שיש ואבן, מרקמים מגוונים, טקסטורות אחרות ועוד, כך שכל קיר יכול לקבל עיצוב, צבע ואפקט שונים בתכלית. בנוסף, נוח וקל מאוד לנקות הן את השיש והן את האבן, עם סמרטוט לח ומעט סבון הקיר נראה כמו חדש.

חיפוי מקצועי של קירותאם מחליטים על שימוש של שיש ואבן לחיפוי קירות בבית, חשוב מאוד להפקיד את עבודת ההרכבה בידיו של איש מקצוע איכותי, מיומן ומנוסה. עבודה לא מקצועית, יכולה להתברר כבעייתית, אם אריחים יתחילו ליפול מהקיר. יש מספר דרכים להתקין את השיש או האבן על הקיר, ורק מומחה, ידע להתאים אותם לקיר בצורה נכונה.