עברית  |  English  |  
שימוש באינטרנט לקבלת רעיונות לעיצוב הבית

שימוש באינטרנט לקבלת רעיונות לעיצוב הבית
 
 
כולנו ניזונים על ידי רעיונות של אחרים, על ידי דברים שאחרים עושים ומצליחים להם וגם על ידי דברים שאחרים עושים ולא מצליחים להם.
אנחנו מקבלים השראה גם משועי עולם בכל התחומים. אין שום בעיה עם לקבל השראה ממעצב בינלאומי מוביל שכונן טרנד חדש של מטבחים מעוצבים, או שניסה משהו חדש שמוצא חם בעינינו, עוד הרבה לפני שהוא הפך לטרנד.
חלקנו דווקא מעדיפים את הדברים שלא הופכים לטרנדים. הייחוד, המקוריות, השוני דווקא קוסם יותר לפעמים. גם אז ההשראה מגיעה מבחוץ.
לא פלא שהעולם הפך להיות הברה יותר דינמי, משתנה ומתחלף מאז עידן האינטרנט. אנחנו חשופים הרבה יותר לדברים שנעשים בכל פינה ברחבי העולם, ואם אנחנו מתעניינים בעולם העיצוב, אנחנו יכולים לבדוק, לחקור ולהסתכל בעבודות של כל מעצב שקיים על פני כדור הארץ. למעט אלה שלא תמצאו עבודות שלהם באינטרנט, שהם כאילו לא היו קיימים כלל.
הנושא של פרקטים, למשל, הוא נושא כה רחב ידיים, שאם לא נבדוק אותו אנו עלולים לחשוב שקיימים רק שלושה סוגי פרקטים – גושני, תלת שכבתי והפרקט הסינתטי, הלא הוא פרקט למינציה.
אם נבקש לעצמנו את כל יתרונותיו של הפרקט – הפונקציונאליות, הניטראליות, העיצוב, החום, ההתאמה לכל סגנון והגיוון האינסופי, יעמדו לרשותנו למעשה שתי אופציות: באחת, פשוט לגשת לאחת החנויות, או להציץ בקטלוג פרקטים, ולבחור לעצמנו את אחד מסוגי הפרקטים שנראים לנו כמתאימים לנו ביותר, מבחינת צבע, סוג עץ, מחיר וסגנון. האפשרות השנייה שעומדת לרשותנו היא להתחיל לחקור את עולם הפרקטים, ואולי לעשות לביתנו פרקט עם טוויסט שאי אפשר למצוא כך סתם בחנות או בקטלוגים. זה החלק המדהים כל כך בעולם האינטרנט. אם תיכנסו למנוע החיפוש מספר 1, הלא הוא גוגל, או לכל מנוע חיפוש אחר, ותקישו את המילה פרקטים בעברית, עולם שלם ייפרש לרגליכם (או לידיכם במקרה הזה). עולם של סוגי עצים וייחודו של כל סוג, של ההבדלים האדירים שיש אפילו בין הסוגים השונים של פרקט למינציה, ומה בכלל המשמעות של הפרקט הסינתטי.
אם תגדילו לעשות ותקישו את המילה פרקט באנגלית – parquet, תמצאו את עצמכם נדהמים לנוכח כמות התוצאות שתעלה לפניכם. מה כבר יש לומר כל כך על פרקט, תשאלו? אז זהו, שזה עולם האינסופי. ההיסטוריה של הפרקטים החלה לפני כ-3000 שנים, אז כמובן לא היה לו שום קשר לעיצוב. במאה ה-19 החלה תעשיית הפרקטים לצורכי מגורים בברית המועצות דאז, ובעיקר בסנט פטרבורג ובמוסקבה. מה קרה מאז? על כך במאמר הבא.