עברית  |  English  |  
שילוב שיש ואבן בחדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא אחד החללים המורכבים לעיצוב בבית, וזאת בשל הצורך לשלב בין פונקציונליות לעיצוב מושך ומרהיב, כמו גם בשל האופי המיוחד של החלל המוגדר כחדר רטוב. שילוב של שיש ואבן בחדר האמבטיה נועד לתת מענה לכל הצרכים הללו, לסייע בחיפוי ובאיטום, לעמוד בתנאי הרטיבות ולהעניק מראה אלגנטי ודקורטיבי לחלל כולו.

בחירת אבן לחדר האמבטיה

בתכנון חדר האמבטיה, לצד מוצרי הסניטריה, הכיור, המקלחון, יחידת האמבט והברזים, חשוב לתכנן את החלל באמצעות אבן מתאימה ועמידה. בין סוגי חיפויים המתאימים לחדר האמבטיה:

  • שיש - השיש הוא סלע גבישי אשר נוצר ממינרל ועבר תהליך עיבוד ליצירת משטחים חזקים במיוחד. השיש בולט מאוד בשימושיו הן במטבח והן בחדר האמבטיה בזכות עמידות ויציבות, כמו גם היכולת לייצר ממנו משטחים במגוון רחב של צבעים וטקסטורות. השיש מגיע במשטחים רחבים אשר נחתכים בהתאמה אישית באמצעות חיתוך לייזר מדויק בגימור מושלם. שימוש בשיש לחדר האמבטיה יוצר מראה יוקרתי ועוצמתי, השיש נוח לניקוי ולתחזוקה ועמיד במיוחד.

 
  • אבן טבעית - בישראל קיימים מספר סוגים של אבנים ובעיות המשמשות לעיצוב חדרי אמבטיה בזכות חוזק וצפיפות ועמידות למים. בין האבנים המובילות ניתן למצוא אבן טרוורטין אשר בבסיסה קשה וחזקה מחד גיסא וגמישה בתהליכי העיבוד מאידך גיסא. אבן טרוורטין עמידה לחדירת מים וגם עוברת תהליך איטום נוסף בעת ייצור החיפוי. מדובר באבן בהירה הניתנת לגיוון ויוצרת מראה רך וטבעי. אבן טבעית פופולרית בישראל היא אבן ביר זית הקרויה על שם היישוב בו היא נחצבת. מדובר באבן דולמיטית קשה בגווני אפור קלאסי, אינה נוטה לספוח נוזלים וקלה לניקוי. אבן זו אינה משנה גוון בשינוי טמפרטורות ובלחות ומספקת רמת איטום גבוהה במיוחד. 


  • גרניט - הגרניט הוא סלע קשה בעל מעט נקבוביות וסדקים, אשר מגיע במגוון צבעים טבעיים. הגרניט מתאים מאוד לעיבוד ומגלה עמידות גבוהה, מה שמביא ליצירת אריחים מגרניט למטרות רבות, לרבות חיפויים בחדרי אמבטיה, ריצוף במרפסות וגינות וחיפוי קירות חיצוני. הגרניט מספק מראה טבעי ועמוק וניתן לשלל עיצובים וטקסטורות.


    מה חשוב לדעת?

בחירת האבן היא הבחירה המובילה בקביעת הסגנון העיצובי של חדר האמבטיה, ויחד עם זאת חשוב לזכור כי עיצוב חדר האמבטיה היא מלאכה המורכבת מריבוי פריטים, קטנים כגדולים. מלבד בחירת החיפוי, חשוב לבחור ריצוף תואם ומתכתב עם האבן הנבחרת, הן בסוג החומר והן במראה העיצובי, בצבע ובטקסטורה. ככלל, מומלץ לבחור ריצוף שקט לצד חיפוי ססגוני או להיפך, אולם לא לשלב אלמנטים צעקניים שיתנגשו זה בזה. בחירות חשובות נוספות הן בכלים הסניטריים: המקלחון, האמבטיה, שילוב של ג'קוזי, כיור וברזים. גם לבחירת התאורה ישנה משמעות רבה, כאשר מומלץ לשלב תאורה מודולרית וניתנת לשליטה לצרכים פונקציונליים וליצירת אווירה רגועה.

אתר האינטרנט המוביל אמבט פור יו - www.ambat4u.co.il מציע לגולשים מידע רב וטיפים, לצד תמונות, רעיונות וסגנונות עיצוב שונים לבחירה, לצד מגוון מוצרים לעיצוב חדר האמבטיה במכירה ישירה ובמחירים אטרקטיביים. באתר ניתן למצוא ברזים בסגנונות שונים, יחידות אינטרפוץ, ארונות אמבטיה, מקלחונים, כיורים, אסלות, אמבטיות ושלל מוצרים משלימים. הרכישה באתר מתבצעת בצורה מאובטחת לחלוטין, באחריות ותוך קבלת המוצרים בשירותי משלוח עד הבית.