עברית  |  English  |  
שאלות ותשובות על ריצוף אבן טבעית
כאשר אדם מעוניין לבצע ריצוף של אבן טבעית הוא בעצם רוצה להכניס את הטבע אל תוך הבית פנימה. הוא רוצה את המראה הטבעי של אבן כפי שהיא וזה לחלוטין מובן. אנשים רבים לא אוהבים שהמראה בתוך הבית בהכרח נקי וסטרילי ושיבוץ אבנים או בריקים טבעיים ואיכותיים מעניק לפנים הבית מראה של הטבע מבחוץ. אז מה צריך לדעת אם רוצים לבצע ריצוף אבן טבעית?

איפה הכי כדאי לשלב אבן טבעית?

האינטואיציה אומרת שהכי מתאים לשלב שיבוצים של בריקים ואבן טבעית במרפסת, בחצר או על שבילי הכניסה אל הבית, אך תמיד כדאי לחשוב באופן מעט יצירתי ולבדוק האם ישנן פינות בתוך הבית שגם בהן יתאים שיבוץ האבן הטבעית.

אילו אבנים טבעיות כדאי לשלב?

התשובה לשאלה זו טמונה באיזור הבית שאותו מרצפים. כאשר מחפשים אבן לחצר הבית, לדוגמא, אפשר לשקול שימוש בחלוקי נחל טבעיים, חצץ מסוג מיוחד או בריקים טבעיים ואיכותיים שיקנו מראה מעניין ומקורי לריצוף. צריך לשקול כל איזור בבית לגופו של עניין ולהחליט על האבן המתאימה ביותר.

איך מחליטים באיזה אופן לשלב את האבן הטבעית בריצוף?

מי שאינו ניחן בחוש עיצובי, כדאי שייוועץ באיש מקצוע מומחה בתחום שיוכל לעזור לו לקבל את ההחלטה הנכונה בעניין שיבוץ אבן לחצר הבית או אבן טבעית בחלקים אחרים של הבית. מומחה מקצועי זה יגיע אל הבית ויוכל לתרום מניסיונו והידע שלו על מנת לעזור ללקוח לעשות את הבחירה הנכונה.

איפה ניתן לרכוש אבן טבעית לריצוף?

לא כל חנות או משווק העוסקים בתחום הריצוף והמרצפות בהכרח מתמחים גם בתחום של אבן טבעית לריצוף, לכן כדאי לברר מראש סוגיה זו כדי להחליט האם החנות או המשווק הרלוונטי יוכל לעזור במאת האחוזים.
אין ספק שבשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע ריצוף אבן טבעית מפני שהם מבינים את היופי המיוחד שיש באבן הטבעית כאשר היא משולבת בתוך בית מגורים או בחצר. סביר להניח שהטרנד האופנתי הזה לא ייעלם מפני השטח במהרה.