עברית  |  English  |  
ריצוף שיש – למה הוא מתאים
ריצוף השיש הינו ריצוף פופולרי מאד, אשר קיים מזה שנים רבות בשוק הריצוף הכללי. תדיר מאד לפגוש את השיש במרבית הבתים בחדרי המטבח, הסלון ואף האמבטיה, אך כיום גם משרדים רבים נוטים לרצף עם שיש באמצעות מגוון יתרונותיו השונים והמראה היוקרתי אשר יש בסגולתו להעניק לחדר בו הוא מרוצף. כפי שכבר ציינו, לשיש ישנם יתרונות רבים, כעת נציין חלק מהם ונסיק מכך על תאימותו של ריצוף שיש למגוון מקומות

ריצוף שיש – יתרונות

השיש הינו מבודד תרמי יעיל – אבן השיש, בנוסף על גימוריה השונים, הינה אבן אשר לא נוטה לשינויי טמפרטורה קיצונים, כמו חומרי המתכת המגוונים, כך שהשיש יכול לחסוך עלויות חימום וקירור בתקופות המתאימות ואף העובדה כי חומר זה הינו מבודד טוב, מוסיפה לאורך חייו רבות.

השיש הינה רצפה עמידה מאד – השיש עמיד בעיקר מפני פגיעות קלות כאלו ואחרות כגון – שריטות כתוצאה מהזזת ריהוט, סדקים כתוצאה מנפילת חפצים כבדים שונים ועוד.
לשיש אופציות עיצוביות רבות – את השיש ניתן לייצר במגוון דרכים, ולהקנות לו גימור שונה כל פעם, דבר אשר גורם לשיש להיות אובייקט עיצובי אשר נבחר רבות. כתוצאה מאפשרויות הגיוון השונות, השיש יכול לשמש כריצוף מתאים החל מריצוף לגינה ועד לריצוף מסעדת יוקרה.

לשיש כמובן יש עוד סגולות רבות שאין הן יורדות מן היתרונות אשר כבר הזכרנו, אך עדיין ישנה שאלה פתוחה –

למה השיש מתאים?

ובכן, ניתן לענות על השאלה הזו מבחינת קטגוריות רבות, וזה מה שנעשה;

מבחינה עיצובית – מבחינה עיצובית כבר הזכרנו כי ניתן להתאים את עיצובו של השיש במגוון רחב של אופנים – החל מצבעים ועד כדי גימורים המקנים ברק שונה, השיש יכול להתאים לכל עיצוב יוקרתי ולכל עיצוב פשוט וחמים.
מבחינת מחיר – מחירי השיש נעים בין כ – 120 שקלים ויכולים להגיע גם לכמה מאות שקלים, אלו בעיקר מאפיינים אריחי שיש יוקרתיים וגדולים במיוחד אשר מגיעים בתור אריחים במימדים ענק, לכן מבחינת מחיר ניתן לספק גם את האנשים אשר מחפשים לחסוך וגם את אלו אשר רוצים את המראה היוקרתי מבלי להתחשב במחיר.
מבחינה מעשית – השיש הינו ריצוף איכותי במיוחד אשר עמיד לאורך זמן רב – אם הנכם מטפלים ברצפתכם כמו שצריך, השיש יחזיק מעמד למעלה מ – 15 שנה באופן יוצא מן הכלל. ניתן לטעון כי השיש הינה לרוב רצפה חלקה, אשר לא מתאימה לאזורים עם מים, אך הדבר כלל לא מדויק וניתן להתאים את השיש על פי גימוריו השונים עם מקדמי חיכוך מתאימים לאזור הרצוי.