עברית  |  English  |  
ריצוף קרמיקה, ריצוף מעולם אחר
ריצוף קרמיקה, ריצוף מעולם אחר


בעבר, הריצוף הסטנדרטי של בית היה ריצוף שיש פשוט שכולנו מכירים. הריצוף הזה הוא למעשה גושי שיש שבהם יש המון אבנים קטנות, וכאשר פורסים את השיש לפרסות חלקות זה נראה כמו אבן שיש לבנה שיש בה כתמים רבים בצורות ובגדלים שונים. כשמביטים בריצוף הזה לא כל כך ברור איך הוא הפך להיות ריצוף סטנדרטי, ומה הניע את מי שהפך אותו לכזה, לעשות את זה. בכל אופן, היום עולם הריצוף עובר למקום אחר, ריצוף קרמיקה.

מגוון רחב של מאפיינים לריצוף

ריצוף קרמיקה הוא ריצוף המבוסס על אבן עם ציפוי קרמיקה, תהליך שמבוצע במפעלים גדולים ובתנורים בעלי חום אדיר. הקרמיקה מאפשרת לנו להגיע לאין ספור עיצובים, צבעים ומרקמים בהתאם לפעולות שמבצעים בתהליך הייצור של הריצוף. כך למשל, ניתן להזמין ריצוף שהוא מעט מחוספס, או ריצוף שהוא חלק לחלוטין ונראה ממש כמו שיש. אפשר לשלב בתוך הריצוף דוגמאות מסודרות ומתוכננות, או ליצור דוגמאות אקראיות בעלות קו עיצובי מוגדר. אפשר ליישם כמעט כל צבע שעולה על הדעת, ואפשר גם להשתמש במגוון רחב של גדלים של מרצפה. מאחר והרצפה היא לא אבן שלוקחים מן הטבע ופורסים אותה, אלא חפץ שמייצרים אותו, אפשר להגדיר בדיוק את המידות שלו ואת כל המאפיינים שלו, ובהתאם לכך לכוונן את תהליך הייצור.

הרצפה היא האלמנט כמעט הכי גדול ובולט בבית

ריצוף הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב הבית והחצר. הרצפה של הבית הוא האלמנט הגדול ביותר בבית אחרי הקירות. הקירות הם בעלי שטח הפנים הגדול ביותר בבית, והרצפה היא הבאה בתור. הרצפה מלווה אותנו בכל חלקי הבית, והמראה שלה משפיע על כל האווירה העיצובית בבית. ריצוף קרמיקה מאפשר לנו ליצור את האווירה שאנחנו מעוניינים בה, בין שאנחנו רוצים אווירה לבנה, חלקה ונקיה, ובין שאנחנו רוצים אווירה כהה ויוקרתית. מרבית הריצוף בעולם הקרמיקה הוא ריצוף בגוונים של חום וקרם שמעניקים אווירה חמה לבית, המה גם שהקרמיקה היא אבן חמה יותר מן השיש, מה שמאפשר לשמור על טמפרטורה נוחה בבית בזמן החורף. פרגולות בחצר הבית מעניקות אווירה נעימה וחמימה, בייחוד כאשר חצר הבית מרוצפת בריצוף קרמיקה מרשים.

כל מוצרי הקרמיקה לרכישה באינטרנט

בעבר, הייתה נחשבת הקרמיקה לחומר מאוד שביר, ואכן מרצפות היו נשברות על ימין ועל שמאל, אבל מאז התפתח מאוד העולם הזה, וכיום המרצפות מיוצרות בתהליכים מאוד קפדניים שעושים שימוש באבנים עבות מאוד, שעוברות חיזוק אינטנסיבי בטמפרטורה גבוהה. כדי ללמוד עוד על עולם הקרמיקה בכלל, ולהתרשם ממוצרי ריצוף קרמיקה בפרט, תוכלו להיכנס לאינטרנט ולערוך חיפוש קל ומהיר סביב הנושא. תוכלו להתרשם ממגוון דגמים של מרצפות קרמיקה, גדלים שונים, מרקמים שונים, צבעים שונים ועוד, וכן תוכלו לצפות בסרטונים המדגימים את תהליך הייצור של מרצפות אלה, וכן את תהליך ההתקנה שלהן בבית. כמו כן, תוכלו לבצע השוואת מחירים ולחפש מבצעים ודילים סביב ריצוף זה, ובמקרים מסויימים גם לבצע רכישה און ליין, ולקבל אישור על התשלום בזמן אמת.