עברית  |  English  |  
ריצוף קירות באבן טבעית
הבית ישראלי שואף להשתלב בעולם העיצוב החדש ונראה כי הוא אכן מצליח. בשנים האחרונות צצים אדריכלים ומעצבי פנים כמו פטריות אחרי הגשם, זאת מאחר שהדייר הישראלי פתוח יותר לשינויים ועיצובים מחוץ לקופסא. חלל הבית יכול להשתנות בין רגע, לטובה או לרעה, תלוי בטעמכם האישי ובתקציב שהקצבתם למעצב הפנים. הקירות סובבים אותנו בכל הבית, יש להם נוכחות גדולה והם מאוד דומיננטיים. מלבד פונקציונאליות מאוד חשובה של תמיכה בין הרצפה לתקרה, הם ממלאים גם מקום בעיצוב החלל בכל הבית. חיפוי הקירות הוא מגוון וניתן להרחיק עימו למחוזות רחוקים, תלוי בסגנון הכולל של הבית. חיפוי בעזרת בדים, טפטים, אריחים, עץ, מתכות וכמובן חיפוי באבן , הוא לא חיפוי קונבנציונלי, אך בעזרתו ניתן להגדיר את החלל מחדש וליצור אווירה שונה, בהתאם לסוג החיפוי.

חזות שונה בעזרת חיפוי
בעזרת חיפוי אבן ניתן לשנות את החזות של החדר וליצור מרחב גדול יותר על ידי אלמנט תלת מימד. מלבד סוג החיפוי, הצבע בו צובעים את קירות הבית הוא בעל חשיבות, מאחר וכל צבע יעורר אצלנו תחושות שונות. יש לעשות הפרדה בין הסלון, בין המטבח, בין חדרי השינה ובין חדר הרחצה, מאחר וכל אחד מהחדרים הללו מהווה חלל שונה לגמרי. כאשר משתמשים בחיפוי אבן לקירות הסלון, חשוב להימנע מעומס, בכדי לא ליצור חזות של חלל קטן. בסלון, ניתן לחפות קיר אחד עם אבן ולשלב אלמנטים אחרים בשאר הקירות. במידה ובחרתם בחיפוי כהה, צבעו את שאר הקרות בצבע בהיר. כמו כן, שימו לב לסוג התאורה, במידה והחדר חשוך, חיפוי כהה יקטין עוד יותר את ממדיו מבחינה ויזואלית.

אבן נצחית
האבן הטבעית היא חומר נצחי, עליה ניתן לסמוך שתישאר עמידה ואיתנה לאורך זמן. לכן, חיפוי אבן יתאים גם לחדר הרחצה, מאחר והוא היחיד שישרוד את הלחות והרטיבות למשך זמן רב. את האבן ניתן לבחור במגוון צבעים כהים או בהירים ולהתאימם לרצפה. שימו לב כי אתם בוחרים באבן, בהתאם לצרכים ולשימוש שלכם בה. לכל אבן יש מידת שחיקה מסוימת, לכן יש להתייעץ עם בעל מקצוע שיתאים עבורכם את האבן המתאימה ביותר, לכל חלל בנפרד.
הגוון של אבנים טבעיות

ישנם אנשים שכאשר הם רואים שהגוון של הריצוף שונה בין מקום אחד למקום אחר, הדבר מיד מעלה אצלם את החשש שיש פגם באיכות האבן. בהרבה מקרים ההפך הוא הנכון, דווקא הגיוון הזה מלמד שמדובר באבן טבעית, שוני הגוונים נגרם מכך שהאבן לא עברה שינויים מלאכותיים.

לאתר של אבן בראשית:

http://www.evenbereshit.co.il