עברית  |  English  |  
ריצוף חדרי מדרגות
דף הבית >> מאמרים >> ריצוף חדרי מדרגות
יש מקומות שאנחנו מתייחסים אליהם כמו משהו שהוא מובן מאליו, ולא נותנים את דעתנו עליהם – אלא עם חלילה קורה משהו. אחד מהם הוא חדרי מדרגות. הם שם, הם משרתים אותנו, ואנחנו בכלל לא נותנים את דעתנו על עיצובם, ועל הדרך הנכונה והטובה לבנות אותם. אז בואו נמקד לרגע את הפוקוס על חדרי המדרגות, ועל הדרך המיטבית לרצף אותם.

חיפויי שיש ואבן
אפשר היום למצוא חיפוי של שיש ואבן וריצוף קרמיקה – כל חומר בפני עצמו, או שילוב של שניהם ביחד במקומות רבים בבתים פרטיים, בדירות בבתים משותפים, בבניני משרדים, בבניינים ציבוריים ועוד. התייעצות עם איש מקצוע, מעצב בתחום זה של חיפויים, הוא כלי מצויין להשיג תוצאות יפות במיוחד. איש המקצוע יכול לשדרג כל קיר, ולשלב אותו בעיצוב של שאר הפריטים שמצויים סביבו, כך שהם ידברו בשפה עיצובית אחת, וייצרו הרמוניה.

האופנה של חיפויי קירות – קיר בודד או מספר קירות תופסת תאוצה יותר ויותר בשנים האחרונות, משום שהמגוון המוצע הוא גדול ביותר בסוגי השיש והאבן, בצבעים שלהם, בדוגמאות שלהם ועוד, מה שמגדיל מאוד את אפשרויות הבחירה וההתאמה של חומרים אלה לכל מקום ולכל מטרה, גם כחלק משיפוץ של מבנים ישנים.

שיש ואבן בחדרי מדרגות
לא רק קירות אפשר לצפות בשיש ו/או אבן, גם חדרי מדרגות, בין אם מדובר בחדרי מדרגות של בתים משותפים, או במדרגות בגובה של חצי קומה בבית פרטי. חומרים אלה נותנים לכל חדר מדרגות מראה יוקרתי, עשיר ומהודר. בנוסף לכל מדובר בחומרים שהם טבעיים מצד אחד, ועמידים ביותר מצד שני. שיש ואבן יוצרים הגנה מפני פגעי מזג אוויר – השמש הקופחת בקיץ, וגשמי הזעף בחורף, מה עוד שמדרגות הן מקום בו דורכות רגליים רבות ביותר, והן מועדות לשחיקה רבה.

כדאי לדעת כי יש היום נוסחאות מדויקות ביותר לבנייתן של מדרגות, כך שהגובה של כל מדרגה יהיה מותאם על פי הנדסת אנוש להרמת הרגל ללא מאמץ רב, שיהיה מספיק מקום להנחת הרגל על המדרגה, וכן, שיהיו מירווחי הפוגה לאחר כתשע מדרגות בכדי לעשות כשני צעדים לפני המשך הטיפוס.