עברית  |  English  |  
ריצוף גרניט פורצלן פתרונות ריצוף שהשוק מציע כיום

עולם הריצוף בן ימינו סובב בבירור סביב ריצוף גרניט פורצלן. מדובר בחומר גלם שהפך במשך השנים לבחירה העיקרית של אנשי המקצוע המובילים בעולם הריצוף. יתרונותיו הרבים של הגרניט פורצלן, יחד עם המראה היוקרתי, מיצבו אותו במקום טוב בראש הרשימה, אך מה כדאי לדעת בטרם מתחילים לעבוד עמו?
כיצד מגדירים במדויק ריצוף גרניט פורצלן? מדוע הוא חשוב כחומר גולם איכותי בעולם הקרמיקה? איפה ניתן לעשות בו שימוש והאם המחיר שווה? ננסה לענות על שאלות אלו ואחרות באופן יעיל עד כמה שניתן.

גרניט (מלטינית), משמעו "שחם" בעברית. זהו סלע יסוד שנוצר בקרום כדור הארץ, בחלקו היבשתי. גרניט פורצלן הוא חומר קרמי צפוף, בעל יכולת ספיגה גבוהה למדי. אלו שני יתרונות שהפכו את הגרניט פורצלן לבחירה ראשונה בשימוש עבור משטחים שונים מחוץ לבית ובתוכו.

מהו סוד הקסם בחוזקו של ריצוף גרניט פורצלן? סוד זה טמון בריכוזם הייחודי של גבישי קוורץ וגבישים אחרים, שהופכים אותו דחוס במיוחד, ובעל עמידות יוצאת דופן. נוסף על כך, גרניט פורצלן מכיל חול ים, המתיר עיצוב נוח עם עבודת הליטוש הסופית. יחד עם החוזק והמראה, יש לזכור כי קיימים יתרונות נוספים רבים, בחלקם ניגע בהמשך המאמר.

גרניט – בעל הגוון המבריק

לצד מראהו הייחודי וחוזקו של ריצוף גרניט פורצלן, הוא משתלב נהדר עם הבית, על אזוריו השונים – זאת בזכות מראה נוצף המשווה לבית ערך עיצובי נוסף – ונחשב על כן לחביב מעצבי הפנים והאדריכלים. יש הטוענים שמראה הבית הכללי שודרג הודות לחומר איכותי זה. תוכלו לגלות גם, כי ריצוף גרניט פורצלן יכול להפוך את חלל הבית לפתוח וגדול יתר, בשל הטקסטורה המבריקה של האריחים. שימוש בגרניט פורצלן, אגב, אינו מוגבל בהכרח לחדרי מגורים, כפי שניתן לראות להלן.

ניתן אף לומר כי ריצוף גרניט פורצלן יכול להתאים כל חדר בדירה – כולל חדרים רטובים או ריצוף קרמי מהודר לסלון. תוכלו למצוא ריצוף גרניט פורצלן ברמות שונות של גימור (כגון – עם שילוב אנטי-סליפ למניעת החלקה), ובמגוון צורות וצבעים.

ריצוף גרניט פורצלן הפך גם פופולארי במטבחי הבית – כחיפוי נוח ואסתטי לקירות ולרצפה. ריצוף גרניט פורצלן שיש נחשב חזק ביותר, וכן אטום בפני נוזלים – הודות לשכבת זיגוג המוספת לשיש, מה שיוצר תכונת דחיית נוזלים מעולה.

גם לשוק המוסדי – ריצוף גרניט פורצלן

מלבד בתי מגורים, גם בתי חרושת מעוניינים ליהנות מאיכותו וממראהו של ריצוף גרניט פורצלן. עמידתו בפני כימיקלים הופכת אותו לפופולארי גם בקרב מפעלי מזון גדולים ותעשיית התרופות.

ריצוף גרניט פורצלן עובד הליך ייצור מיוחד, הכולל את הכנסתו לתנורים ענקיים, המופעלים בטמפרטורה גבוהה – דבר המבטיח את עמידות החומר בפני נוזלים (דבר המהווה גורם שחיקה עיקרי של חומרים אחרים).