עברית  |  English  |  
עיצוב הבית עם נגיעות פסיפס
צורות של פסיפסים (מוזאיקה) הן חלק מהאזכור ההיסטורי של האדם לדורותיו. על פי דגמי הפסיפסים ההיסטוריים אנחנו יכולים לשער בנפשנו מראה הרבה יותר עשיר של העבר שלנו, ממה שהיינו יכולים אם הם לא היו בסביבה.

בנוסף לאפשרות של הפסיפס להעניק לבית דקורטיביות ייחודית, אי אפשר שלא להעריך את העוצמה ואת שפע המידע שהפסיפסים מספקים לנו על המין האנושי במשך מאות בשנים. שימוש בפסיפסים הוא דרך מרגשת, חזקה וחיונית כדי לקשט את הסביבה של האדם.

יש הרבה תכונות ויתרונות שקשורים לצורת אומנות זו של פסיפס זכוכית או פסיפס קרמיקה, אבל אין דבר שישווה ליצירה של פסיפס ייחודי ומעורר השראה שיצרת במו ידייך. התייחסי לאריחי הפסיפס כאל משהו קטן שיישאר איתך למשך כל החיים, משהו צבעוני, יפהפה ופרקטי כאחד.

נפוץ לראות פסיפסים בחדרי האמבטיה, במטבחים ובעיקר באזורים מסחריים יוקרתיים. רבים מהפסיפסים הם יוצאי דופן, בעלי מרקמים ססגוניים ורבגוניות אומנותית מרהיבה.
באריחי פסיפס מקרמיקה משתמשים לרוב לקישוט מבנים בגלל הקלות, הזמינות, המחיר הנמוך והחוזק של החומר. בנוסף לפסיפסי הקרמיקה, אריחי פסיפס זכוכית הם פופולריים מאד במיוחד בשל הפוטנציאל שלהם להקנות צבע, לשקף את האור ולהיות אטומים למים.

אריחי פסיפס הם עמידים, אופנתיים ומגוונים וכנראה מסיבה זו אנשים רבים מעדיפים אותם על פני אריחים אחרים. בנוסף, לוח הצבעים לאריחי הפסיפס הוא רחב מאד וכולל שפע של גוונים שמהם תוכלי לבחור את הגוונים המתאימים לך.

בפעם הבאה שבה את שוקלת לרענן קצת את עיצוב הבית, הקדישי מחשבה לפסיפס. יצירת פסיפס אישית תעזור לך להגדיר ולעצב פסיפס שמתאים בדיוק לצרכים שלך. לפעמים לא פשוט למצוא את הסגנון מעורר ההשראה והיצירתיות, ולמצוא רעיונות לעיצוב הפסיפסים. אבל אם היצירתיות בוערת בעצמותייך תוכלי להתחיל לנסות משהו קצת שונה ולהגיע לעיצוב פנים שהוא יחיד ומיוחד במינו.

אף פעם אל תפסלי מראש את השימוש בפסיפסים בעיצוב הבית שלך. הפסיפס יכול לייצר בחלל הבית אווירה יוצאת דופן. הפסיפס הוא גם פתרון יעיל וזול מאד לסוגיה: על איזה אלמנט כדאי לבסס את עיצוב הפנים?

פסיפסים שמותאמים אישית הם יצירת אומנות שתלווה אותך כל החיים. לכן חשבי על הפסיפס כעל מגע של אלגנטיות ואינדיבידואליות בביתך.