עברית  |  English  |  
עיצובים בגבס – כל היתרונות
מאמר זה יעניק לקוראים "טעימות" מעולם הגבס. אם בעבר, אנשים רבים לא התלהבו משימוש בחומר גלם זה וזאת משום הטענה כי הוא אינו חזק דיו ונוטה להתפוררות, כיום הגבס חזק מאוד ורבים מזמינים עיצובים בגבס לביתם ולמשרד.
 
עיצובים בגבס- אסתטיקה ופרקטיקה
עיצובים בגבס הוא אינו מושג חדש, אך ניתן לומר כי הגישה אל הגבס השתנתה במידה רבה. בעבר, הגבס היה שונה ורוב האנשים חוו מפח נפש בכל הקשור אל הגבס שכן הייתה לו נטייה להתפורר לאחר תקופה קצרה והוא לא היה חזק, מאז הדברים השתנו וניתן לומר כי הגבס שודרג בצורה משמעותית. כיום אנשים רבים מזמינים אנשי מקצוע מוכשרים אשר בונים להם נישות גבס מיוחדות לישיבה בסלון, קירות נמוכים מגבס המשמשים להפרדה בחללים פתוחים, ריהוט מגבס המיועד לטלוויזיה ומוצרי חשמל אחרים, בניית ספריות מגבס והרשימה עוד ארוכה.
 
היתרונות של עיצובים בגבס
  • גמישות- הגמישות הגדולה של הגבס מאפשרת לאנשי מקצוע שונים ליצור באמצעותו ריהוט וקירות אשר מכונים על ידי רבים 'יצירות אמנות'. גבס הוא חומר גלם נהדר עבור מי שמעוניין לשלב עיטורים ועיצובים יצירתיים בבית או במשרד שלו. ניתן לדוגמא, ליצור צורה של קשתות או משהו אחר במעברים בתוך בית או מחוצה לו, לעצב נישות שונות בתוך הבית ומה לא.
    כאן חשוב לקחת לתשומת לב כי חשוב מאוד לראות תיק עבודות של בעל המקצוע על מנת לראות מה היכולת שלו ולהגיע להחלטה האם מדובר על אותו אדם אשר מתאים ליצירת העיצוב בגבס בו אתם מעוניינים.
  • משקל- אחת הבעיות המוכרות של חומרי גלם שונים המשמשים לבנייה ועיצוב הוא שהם בדרך כלל שוקלים משקל רב. דוגמא לכך הוא הבטון המוכר, פלדה ועוד. גבס הוא אחד מחומרי הגלם קלי המשקל ויש סוגים שונים של גבס, ביניהם חזקים מאוד ולכן גם כושר העמסה שלהם נפלא.
  • עלות- המחיר של הגבס נמוך ביחס לחומרי גלם אחרים ומשתלם ביותר. לכן, הזמנת טובי אנשי המקצוע בתחום עיצובים בגבס ועלות היקף גדול של חומר גבס יעלו לכם מחיר סביר ביחס לחומרים אחרים.
מידע נוסף על עיצובים בגבס ניתן למצוא באתר הזה: http://www.ddeco.co.il