עברית  |  English  |  
סוגי ריצוף לבית
ריצוף לבית משפיע על מראה החללים ועל תחושתם של בני הבית בצורה משמעותית ולכן אם החלטתם לשפץ את ביתכם הפרטי או את דירתכם או במידה והחלטתם לעבור לבית חדש או לבנות בית, חשוב שתבחרו בריצוף המתאים וכדי לבחור- צריך קודם כל להכיר. בעבר, היה הריצוף מוגבל כך שלא היו הרבה התלבטויות ובני הבית היו צריכים לבחור בין שיש או קרמיקה, עם חלוף השנים גדל מבחר הריצופים בצורה משמעותית כך שעל ידי בחירה בריצוף מרשים ואיכותי ניתן לעצב את הבית בצורה ייחודית.

סוגי ריצופים - מהו הריצוף שמתאים לכם?

בין מגוון סוגי ריצוף לבית ניתן לבחור במרצפות מקרמיקה, ניתן לבחור בפרקט, אפשר לבחור באריחים של גרניט פורצלן, אפשר לבחור בשיש ואפשר לבחור באבן טבעית או בבטון מוחלק.

מרצפות מקרמיקה הינן פופולאריות ביותר כך שניתן למצוא אותן בבתים רבים. ריצוף הקרמיקה אינו טבעי ומי שבוחר בו יכול לבחור בדוגמאות, צבעים, גדלים ומחירים מגוונים. יש לציין כי המחיר של הקרמיקה זול. ניתן למצוא אריחי קרמיקה בצורת מלבן או ריבוע וניתן למצוא אריחים שנקראים "פסיפס", אריחים אלה מכילים אריחים קטנים שמחוברים זה לזה באמצעות רשת פלסטיק דקיקה.
את הפרקט ניתן למצוא בשני סוגים- אפשר לבחור בפרקט מעץ ואפשר לבחור בפרקט למינציה. אפשר להתקין את הפרקט על רצפה ובמידה ואין רצפה צריך להכין משטח מתאים. הפרקט מקנה לחלל מראה נעים וחמים- כך שאם אתם מעוניינים ליצור אווירה כפרית הוא עשוי להתאים לכם. החיסרון של הפרקט הוא שהוא לא עמיד לחומרים כימיים ועלול להיסדק. מחירו של הדק תלוי בגודל, בסוג העץ ובאיכות העץ.
אריחי גרניט הפורצלן מיוצרים בצורה מלאכותית ועמידים מאוד בפני סדיקה, דריכה וכימיקלים. במרבית המקרים הם אינם מזוגגים וקיימים בצבע מט. אריחי הגרניט יעניקו לחלל מראה יוקרתי וניתן למצוא אותם בדגמים ועיצובים רבים.
ריצוף שיש קיים מזה שנים רבות, השיש הוא חומר יוקרתי, מרשים ואסטטי במיוחד. ניתן למצוא מגוון סוגי שיש- ביניהן: שיש חברון, שיש קבטיה, שיש ג'מעין ועוד. במידה ובוחרים בשיש חשוב לדעת כי הוא רגיש לכימיקלים.
ריצוף אבן טבעית כולל אבנים מגוונות שנלקחות ממחצבות בארץ וממחצבות בעולם. באמצעות האבנים הללו ניתן לבצע מגוון סוגי ריצופים ושילובים. האבנים קיימות בצבעים וגדלים שונים ןמחירן תלוי בנדירותן ובמקום ממנו הגיעו.
בטון מוחלק הינו בטון שעבר החלקה ותוספת צבעים וגוונים. הבטון המוחלק מתאים לשטחים גדולים משום שמחירו משתלם וזמן ההרכבה שלו קצר. במידה ובוחרים בבטון מוחלק ניתן לרצף את הבית במגוון דרכים, כמו כן, ניתן לבצע מגוון שילובים- אפשר לשלב בו שיש, פסיפס ועוד ולקבל מראה מקורי.

למען שנות ריצוף ארוכות- בחרו בחומר איכותי ורצף מקצועי
מגוון סוגי הריצופים עשויים לבלבל כל אדם שמעוניין לבנות או לשפץ את ביתו ומכיוון שלא כל יום מבצעים שיפוץ או בנייה יש לבדוק את האפשרויות ואף לקבל סיוע ממעצב פנים מקצועי. מעצב פנים בעל ניסיון יוכל לסייע לכם לבחור בריצוף שמתאים לגודלו וסגנונו של הבית וכמובן- להתאים את הריצוף לאופי שלכם, לאווירה שברצונכם ליצור ולתקציב שלכם.
מעבר למראה הריצוף, חשוב לבחור בריצוף עמיד אשר יחזיק מעמד למשך שנים רבות, כדי לקבל את התוצאה הרצויה יש לשים לב לא רק לאיכות של הריצוף ולהקפיד לבחור ברצף מקצועי אשר יבצע את העבודה בצורה איכותית.