עברית  |  English  |  
נמאס לכם לשטוף את הרצפה בכל יום מחדש? הקרמיקה נותנת פתרון!
כולנו יודעים שאחת הבעיות עם ריצוף חשוף, הוא בכך שהוא נוטה להתלכלך מהר מאד. יש שפע של גורמים שיכולים ללכלך את הריצוף - החל מאוכל ושתיה שנשפכים עליו בטעות, דרך אבק ולכלוך שמצטבר עליו, שיערות של בעלי חיים, חול שנכנס הביתה, והרשימה עוד ארוכה. הדבר גורם לכך שבמקום לנקות פעם בשבוע, רבים מאתנו צריכים לנקות אותה בכל יום מחדש, שכן כל כתם קטן שמופיע עליה, הופך להיות בולט כל כך, והדבר כמובן פוגם בעיצוב של המתחם כולו. עם זאת, חשוב לדעת שהיום יש פתרון לכך - והוא פשוט לבחור לריצוף קרמיקה מטשטשת כתמים.
 
איך הקרמיקה עוזרת לטשטש את הכתמים?
  • אריחים צבעוניים - בראש ובראשונה, אריחי הקרמיקה יכולים לסייע בטשטוש הכתמים, במידה ובוחרים אריחים צבעוניים. אריחים צבעוניים, כוללים עליהם שפע של דוגמאות ופסיפסים מרהיבים. מעבר לעיצוב היפה והמושך של האריחים הללו, הם גם מסייעים היטב בטשטוש של כתמים ולכלוכים שונים. כעת, כל לכלוך קטן לא יהיה בוהק במיוחד, אלא  הוא פשוט יבלע בתוך אחד מהסימנים הצבעוניים שעל האריחים. כמובן שאתם תמשיכו לנקות את האריחים הללו מעת לעת, אבל כעת אין סיכוי שכל לכלוך קטן יהפוך להיות בולט. תוכלו לנקות את האריחים פעם בשבוע, בתדירות נוחה, כאשר הלכלוך ממילא לא נראה לעין.
  • אילו צבעים כדאי להעדיף? - באשר לצבע של אריחי הקרמיקה, ההמלצה ככל היא להעדיף אריחים כהים. האריחים הכהים מאפשרים לכם להסוות בצורה יותר טובה את הלכלוך, וכך הוא הופך להיות פחות בולט. אריחים בהירים מידי, פשוט לא יאפשרו את הטשטוש של הכתמים. מצד שני, אנחנו מבינים שלא פעם, אנשים מסתייגים מאריחים כהים מידי. צבע כהה מידי לאריחים, עלול לגרום לכך שהחדר יראה קטן יותר (זוהי כמובן אשליה אופטית). לכן, ההמלצה הטובה ביותר היא להשתמש בגוונים כהים שמשרים אווירה חמה ונעימה - כמו גווני האדמה. מעבר לכך, אפשר לעטר את האריחים בפסים בהירים, בכדי למנוע מהאריחים להיות כהים יתר על המידה.
  • שימוש בחומרי ניקיון מתאימים - כאשר אתם בוחרים אריחי קרמיקה שמטשטשים כתמים, חשוב מאד להשתמש בחומר ניקיון ייעודי עבורם, בעת שאתם שוטפים את הרצפה. יש לזכור, שהקרמיקה אמנם מיוצרת באופן מלאכותי, ולכן היא פחות רגישה מחומרים אחרים, אך עדיין יש להקפיד על חומרי ניקיון מתאימים. איך מזהים שהחומר לא מתאים? פשוט - מתחילים להופיע כתמי שומן על האריחים. כן, יש לחפש פשוט על חומרי הניקיון האם הם מותאמים לקרמיקה, ולעשות שימוש רק עימם.
  • ליטוש - עוד דבר שמסייע לקרמיקה לטשטש את הכתמים הוא תהליך הליטוש שלה. תהליך הליטוש, מסייע לקרמיקה להיות נוצצת ומבריקה. עם זאת, דווקא בשל הליטוש הנ"ל, הדבר מסייע יותר להחביא את הלכלוך, ולא להבליט אותו. על רקע הגימור המבריק, הכתמים נטמעים יותר בתוך הדוגמאות הצבעוניות שעל האריחים.
 
מתי מחליפים ריצוף?
אפשר להזמין אריחי קרמיקה לטשטוש כתמים כמובן בעת שאתם מתכננים דירה או בית חדש. עם זאת, גם תהליכים של שיפוץ הבית, יכולים להיות הזדמנות נהדרת להחלפת הריצוף והתקנת אריחי קרמיקה.