עברית  |  English  |  
מרצפים את הבית בשיש
נכון להיום יש אפשרויות רבות לריצוף הבית ועדיין אנשים רבים בוחרים ריצוף של שיש ואבן טבעית.  נתון זה מוביל לתהייה לגבי היתרונות של השיש לעומת הקרמיקה, הגרניט פורצלן וחיפויים נוספים. במאמר זה נגולל בפניכם את כל היתרונות של שיש לריצוף וציפוי.
 
מה זה שיש?
אבן שיש היא אבן גיר שעברה כל מיני שינויים טבעיים. שינויים אלו הולידו אבן שנוחה מאוד לליטוש ולעיבוד עד כדי כך שבימי עבר רוב האמנים (כולל מיכאלאנג'לו) נהגו להשתמש באבן זו ליצירת פסלים ובניית ארמונות ומקדשי תפילה. נכון לשנת 2016 אבן השיש משמשת בעיקר לחיפוי ולמשטחים שונים המיועדים לדריכה. כיום, בדרך כלל מפעלי שיש אחראים על כל הקשור אל תהליך העיבוד של השיש וחברות לאספקת אבן מסוג שיש מספקות ללקוחות אבן שיש בעיבודים שונים, במידות שונות ובמגוון צבעים בהתאמה מלאה לאותו מקום בו השיש אמור לשמש כחיפוי או ציפוי.  נכון להיום ניתן לראות מדרגות מצופות באבן שיש וריצוף שיש במגדלי מגורים, דירות, בתי אבות, קניונים, משרדי ממשלה והרשימה עוד ארוכה.
 
מצאו את ההבדלים – שיש ובטון
אחת הדרכים הטובות ביותר באמצעותן ניתן להמחיש את ההבדל בין שיש לבטון היא לרשום בפני הקוראים מהו השוני בין מפעל בטון לבין מפעל שיש. במפעל בטון לוקחים מרכיבים שונים, כמו למשל סלעים,חול מים, צמנט ומרכיבים נוספים ומערבבים אותם. התוצאה הסופית היא אותו בטון כפי שאנו מכירים אותו. במפעלי שיש יש כל מיני סוגים של אבני שיש, כאשר עיקר העבודה היא עיבוד וליטוש של השיש הקיים למגוון מטרות.
 
היתרונות של השיש
היתרונות של השיש באים לידי ביטוי בדברים הבאים. השיש מצליח לשדר יוקרה בכל מקום בו מתקינים אותו, הוא מצליח לשדר קלאסה. השיש עמיד ביותר וחזק מאוד. במקרים בהם השיש נסדק או נשרט לא צריך לזרוק אותו ולקנות חדש, ניתן לפנות אל בעל מקצוע על מנת שילטש את השכבה העליונה שלו ולמעשה יחדש אותו. יתרון משמעותי מאוד שחוסך כספים רבים. יתרון נוסף ומשמעותי מאוד הוא שניתן להתאים את אבן השיש לכל חלל, לכל מטרה ולכל סגנון עיצוב בו מעוניינים. חשוב לקחת בחשבון שיש סוגים שונים של שיש, חלק איכותיים יותר וחלק איכותיים פחות וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בחוזק וכמובן במחיר.
 
לסיכום, אנשים רבים בוחרים ריצוף וחיפוי שיש בביתם ולבית העסק משום המראה היוקרתי והמרשים של השיש, העמידות שלו והעובדה שניתן לחדש אותו כל אימת שמעוניינים.