עברית  |  English  |  
מטבחים כפריים - משטחי שיש למטבח כפרי
מטבחים כפריים - משטחי שיש למטבח כפרי
אחרי הפונקציונאליות, שהיא מדד חשוב מאוד בתהליך תכנון ובניית מטבחים, קיים גם עניין הויזואליות והחזות של החדר הזה, בו אנו מבלים שעות רבות בחיינו. איך מרכיבים מטבח מנצח ובאיזה סוג שיש כדאי להשתמש? כל הפרטים במאמר.
למעשה, לבחירה נכונה של שיש למטבח, הן כפריט דקורטיבי, והן כחלק ממשטח העבודה, יש משמעות פונקציונאלית ומהותית לא מועטה. בניגוד מה שרבים סוברים, או נוטים לחשוב, בחירת השיש אינה רק שאלה של יופי ושל הוספת נוי לחדר, אלא גם שאלה של מה מבקשים בעלי הבית לקבל מהמטבח שלהם ולהפיק ממנו.
שיש איכותי למטבח
שימוש בשיש איכותי מאפשר חיפוי אופטימאלי של ארונות, כיורים ודלפקי עבודה ומקל מאוד גם על תהליכי התחזוקה השוטפים והניקוי. במקום לעבור מתכשיר אחד למשנהו ולהזיק לסוגי המשטחים השונים, פשוט משתמשים באבן שיש אחת, פשוטה ונוחה לתחזוקה, ומקלים על חיי המנקים והאחראים על מראה המטבח בבית או בבית העסק.
עיצוב שיש עבור מטבח כפרי
שימוש מרכזי נוסף לאבן השיש במטבח הוא הצבתו כחלק ממשטחי העבודה והפעילות השוטפים בחדר. משטח עבודה, ברוב המטבחים הפרטיים והסטנדרטיים, משמש לא רק לשם הכנת מנות ואוכל, אלא גם לשם התכנסויות משפחתיות, שהיה חברתית, מקום לתקשורת ובאופן כללי, הרבה מאוד שעות ערות מועברות בתוך המטבח וככל שהשיש אסתטי יותר, נעים יותר ומעוצב יותר, כך יותר נחמד להניח עליו מרפקים, להישען עליו ובכלל להימצא בסביבתו. חשוב מאוד, כאשר מתכננים את השיש למטבח, לבחור בשיש שאינו נשרט בקלות ואינו נסדק וזאת בשל שלל הפעילויות המתרחשות עליו ומתוך הבנה כי כל שריטה, חור או סדק יכולים לפגום באיכות העבודה וגם להוות מקום התרבות מצוין למזיקים שונים ולמצבורי לכלוך ואבק.
העדינות
משטחי שיש, למרות שמדובר על משטחים אשר מקורם בסלעים, הם מאוד עדינים ונוחים לעיבוד. הם נוטים לצבור כתמים ושימוש בחומרי ניקוי שאינם מתאימים להם יכולים להפוך גם נזק מקומי קטן לכתם גדול שקשה מאוד להסירו ובהחלט יכול לפגום בעיצוב של המטבח שלנו במיוחד אם בחרנו במטבח כפרי ולכן, מי שמתקין אלמנט של שיש במטבח, צריך לקחת בחשבון את תהליכי הניקוי והטיפול במשטח האצילי והעדין הזה.
משטחי מטבחים יכולים להגיע גם בתצורות של משטחי עץ, של משטחי ברזל וסוגי פלדה כגון נירוסטה או של משטחים משולבים מכמה סוגי אבנים ותרכובות, אך השימוש במשטחי שיש הוא המרהיב והנכון ביותר וללא ספק מתאים במידה רבה יותר לעיצוב מטבח כפרי ולרוב חדרי המטבח בבתים פרטיים.
הכתבה נכתבה לשירות ציבור הקוראים מאתר אקרמן מטבחים המרכז את כל צרכי הלקוח בנושאי תכנון, עיצוב ובניית חדרי מטבח ופינות אוכל.