עברית  |  English  |  
מה הם בריקים?
עיצוב הבית הוא מלאכה לא פשוטה, מלאכה אשר צריך להשקיע בה מחשבה רבה. לעיצוב הבית יש משמעות בכל הקשור לתחושה שלנו בזמן השהייה בבית ולרצון שלנו לשהות בו. לעיצוב הבית יש גם קשר בין הרצון שלנו לארח אנשים בו, ואם אנו רוצים להרגיש נוח ולהתגאות בבית שלנו אנו נעשה הכל בכדי שהוא יהיה מעוצב בטוב טעם. אחת האפשרויות לעיצוב הבית ולשדרוג המראה שלו הוא הוספת בריקים, לבנים שמוסיפות למראה הכללי ומוסיפות גם תחושת חמימות וביתיות בלי לעשות שינויים גדולים. הנה כמה מילים על לבנים אלו.

מה הם בעצם?

בריקים אם כן אלו לבנים, אשר כל תפקידם הוא חיפוי של הקירות. אומנם ניתן לצבוע את הקירות בצבע שאנו אוהבים או לכסות אותם בטפטים או תמונות אך אם אנו מחפשים משהו עכשווי אך בסגנון רטרו הבריקים יכולים בהחלט לעשות את העבודה. הבריקים הללו אינם אמורים להחליף בשום אופן את שלדת הבית ואין להם מנגיעה בחוזק הבית או באטימות שלו וכל תפקידם הוא אסתטי בלבד – שדרוג מראה הקירות בדרך שנראית טבעית. אומנם בעבר היינו רואים את אותם הבריקים על קירות חיצוניים אך כיום ניתן לראות אותם גם כחלק מן העיצוב הפנימי.

איפה משיגים אותם?

ישנם מספר חברות בישראל אשר מוכרות את אותם הבריקים. החברות מייבאות את הבריקים הללו או מייצרות אותם לבד וניתן להגיע אליהן או באופן ישיר או דרך מעצב פנים, אדריכל, קבלן וכדומה. בעת בחירת בריקים חשוב להחליט מהו הסוג האהוב עלינו בכדי שלא נתחרט אחר כך מה שיהיה בעייתי מאוד להחלפה. הבריקים הללו אינם יקרים יותר מידי וכמעט כל אחד יכול להרשות אותם לעצמו אך חשוב כמובן לדעת שבקנייה גדולה של אותם הבריקים ניתן לקבל הנחה משמעותית, הנחה שתוזיל את כל הקנייה בעשרות אחוזים.
הבריקים אם כן הם תוספת נחמדה לבית ובעיקר תוספת עיצובית יפת מראה, ומי שמחפש איך לשדרג את מראה הבית כדאי לו לחשוב על האופציה הזו, אופציה מיוחדת במינה שלא דורשת יותר מידי ממנה.