עברית  |  English  |  
מדוע מומלץ לשכור שירותי בדק בית לפני רכישת דירה
אנשים מוציאים את  מיטב כספם בעת בנית בית ועל כן מן הראוי שהם יקבלו בדיוק את התמורה עליה הם שילמו ולה הם מצפים. הבעיה טמונה בעובדה שרוב האנשים אינם מבינים בבנייה ובחומרים ועל כן קבלן אשר מבקש לעשות קופה על הלקוח יכול בקלות לחסוך בחומר, להשתמש בחלקים יותר זולים ממה שהוסכם, להכריז על סיום העבודה כאשר יש עוד רשימה שלמה של פינישים שיש לעבור עליה, וזאת כי הוא כבר ממהר לעבור לפרויקט הבא. על כן רגע לפני שנפרדים מהקבלן מוטב להיעזר בשירות של מקצוען ניטרלי על מנת לאשש שאכן מדובר בתוצאה הרצויה.

בדיקה קפדנית

מקצוען זה מוכר כאחראי על בדק בית לפני רכישת דירה חדשה. בניגוד אליכם אחראי בדק בית לפני רכישת דירה יידע לחפש את הפרמטרים הבעייתיים, יידע לבדוק את טיב החומרים לפי מה שהובטח במפרט, יידע לשים לב אל סדק קטן שבעצם מעיד על בעיה גדולה יותר, יבדוק את האיטום התרמי, יבדוק בעיות חשמל ונזילות, יעבור על איכות התקנת הארונות, על גימורי עבודת הצבע וכדומה. ברגע שהוא מאשר שהדירה ללא פגם, אתם יכולים להיות רגועים שקיבלתם את התמורה הרצויה.

שירותים משלימים

ברוב המקרים הבדיקה הראשונה מעלה מספר נקודות אשר מצריכות טיפול. לרוב הקבלן עתיד לשתף פעולה ולתקן אך לא חסרים מקרים בהם הקבלנים ינסו להתנער מההאשמה ואף עשויים לשכנע את הלקוח שאין זה דבר שדורש התייחסות, (זה כך כי זה חדש ושימוש בתירוצים נוספים). גם בשלב זה נכנס לתמונה תפקידו של אחראי על בדיקת דירה חדשה והוא יביא הוכחות, יכין מסמך קביל לתביעה בבית משפט או שפשוט יהווה גורם גישור בין שני הצדדים.

תשלום משתלם

הרבה פעמים אנשים נוטים לחשוב שמדובר בהוצאה מיותרת כיוון שכל הליך הבנייה היה כרוך בתשלומים בלתי פוסקים למיליון ואחד גורמים שונים ועל כן מדוע עכשיו לאחר שהבית מוכן שוב יש להוציא כספים. התשובה טמונה בעובדה שגם אם תוצאות בדיקת דירה חדשה יעלו שהכול תקין, הרי שמודבר בשקט נפשי שלא ניתן לתמחר ואילו ימצאו תקלות יהיה ניתן לטפל בהם לפני שהקבלן נעלם.