עברית  |  English  |  
ליטוש אבן ושיש: כל מה שרצית לדעת

הברקת רצפות הינה תהליך הקיים כבר שנים רבות, ועם הזמן רק משתכלל. רצפה מבריקה ונוצצת היא הסוד למראה הקלאסי והחגיגי לכל אולם אירועים, מסעדה או אפילו בית פרטי. ישנם סוגים שונים של הברקות לסוגים שונים של רצפות, אך התהליך לרוב דומה- ליטוש האבן או הרצפות מתחיל תמיד בניקיון יסודי של פני השטח ותהליך ההברקה עצמו משתנה ממקרה למקרה.
 
ישנן ערכות פוליש ביתיות שיאפשרו לכם להבריק את הרצפה באופן עצמאי, אך הדבר דורש מאמץ רב. מעבר לכך תהליך ההברקה, כאשר נעשה ללא מכונות ייעודיות לכך, יהיה פחות אפקטיבי לאחר סיום התהליך ובטח ובטח שלאורך זמן. יסכימו הרוב כי הדרך הטובה ביותר לבצע את התהליך היא בעזרת חברת ניקיון וליטוש אבן. חברה שכזאת תדאג לכל התהליך מתחילתו ועד סופו, ותדאג שההברקה תתבצע ללא דופי.
 

כיצד בוחרים חברת ניקיון וליטוש אבן

 
כמו בכל תחום אחר, כשאר מחפשים את שירותיה של איזו חברת ניקיון וליטוש אבן לשכור, יש לעשות סקר שוק רחב וממצה. נסו לבדוק עם חברים ומכרים, ובמידה ואין כאלה בנמצא- האינטרנט לרוב עושה את העבודה בצורה נפלאה. ישנם פורומים אין ספור בנושא, ותמיד ניתן להסתמך על עצות של אנשים מרוצים. שימו לב שאתם בודקים מהו סוג תהליך ההברקה המומלץ בעבור סוג הרצפות המבוקש, כך שתגיעו מוכנים יותר לפגישה עם החברה. בנוסף, מצאו מספר טלפונים ובררו מול כל חברת ניקיון וליטוש אבן מהם המחירים אותם הם מציעים, האם יש הנחה ללקוחות קבועים והאם ישנו החזר כספי על תהליך שלא צלח.

 
סוגי פוליש

 
באופן כללי, סוגי הפוליש הנפוצים בעולם כיום הם פוליש הווקס והפוליש הקריסטלי. את פוליש הווקס מבצעים בעזרת מכונות מיוחדות המורחות את הווקס על הרצפה ומבריקות אותה, זאת לאחר ניקיון יסודי בעזרת ניירות לטש חזקים במיוחד. פוליש הווקס מחזיק לרוב בסביבות השנה לפני שיש לחזור על התהליך. הפוליש הקריסטלי נחשב עמיד יותר ומחזיק 4 שנים לערך. גם כאן מתחילים בניקיון ושיוף של הרצפות, ולאחר מכן מוחדר לרצפות חומר קריסטלי המעניק להן את המראה הבוהק.