עברית  |  English  |  
כל שרציתם לדעת על חיפוי אלומיניום

העולם עבר שינויים מרחיקי לכת בתחום העיצוב בעשור האחרון. אנו רואים עיצובים יותר מודרניים, שמחזיקים לאורך זמן, תוך שימוש בחומרים איכותיים, סגסוגות של מתכות, אלומיניום ושימוש בצבעים כחלק מעיצוב הבית, הבניין או המוסד. ברגע שנכנס לעולם האדריכלות נושא החיפוי של קירות פנים וחוץ, מבנים רבים עלו מדרגה ביופיים. חיפוי קירות משמעותו הלבשת לוחות על הקירות הקיימים ולוחות אלו הם אלו שמשווים למבנה את המראה החדשני והיוקרתי שלו.

האם אפשר להשתמש בחיפוי גם בתוך הבית?

התשובה היא כמובן. חיפוי נועד לתת מראה רענן יותר לקירות הן קירות הפנים של המבנה והן לקירות החוץ. לרוב משתמשים בחיפוי אלומיניום או חיפויים מחומרים אחרים לקירות העוטפים את חזית הבניין אולם אין זה אומר שלא ניתן לבצע חיפוי לקירות הפנים של הבית.

מה היתרונות של חיפוי בדגש על אלומיניום?

כאשר אתם מבצעים חיפוי לקירות שלכם, במיוחד אם אתם מבצעים חיפוי אלומיניום, אתם נהנים בראש ובראשונה ממראה מהודר, יוקרתי, חדשני ומתוחכם. זהו דבר ידוע שמראה יוצר רושם ראשוני, ולכן אם מדובר בבניין דירות יוקרתי או בבניין משרדים, אתם רוצים לשוות לבניין מראה נהדר שירשים את הבאים בפתחו. כמו כן, חיפוי האלומיניום קל לתחזוקה ולניקיון ולכן המראה הנהדר נשאר לאורך זמן. אם לא די בכך, הוא עמיד לתנאי מזג האוויר הישראלי ומאפשר בחירה בין שלל גוונים, טקסטורות ואפשרויות עיבוד.

למה להשתמש בחיפוי בבנייני מגורים?

חיפוי יכול להיות פיתרון נהדר הן לבניינים ישנים והן לחדשים. מרבית הבניינים החדשים נבנים תוך שימוש בחיפוי, וזאת מתוך ההבנה שזו הדרך הטובה ביותר לתת לבניין מראה מהודר ושמראה זה יישמר לאורך זמן. כמו כן, משתמשים פעמים רבות בחיפוי עבור בניינים ישנים שרוצים לרענן את המראה שלהם. בניינים שנבנו לפני עשור ויותר נבנו מבטון וחופו על ידי חומרים כמו אבן, קרמיקה שיש וכד'. חומרים אלו אינם טובים כמו אלומיניום ונוטים להישחק לאחר תקופה. ואכן אנו רואים כי לאחר עשור בניינים אלו נראים ישנים וזקוקים לרענון. הדרך לשקם את בניינים אלו היא באמצעות ביצוע חיפוי לקירות המבנה, ומיד תוכלו לחוש בהבדל המשמעותי בנראות הכללית של הבניין. בניין דירות שעד כה נראה ישן ומוזנח פתאום ירא