עברית  |  English  |  
כיצד נניח חלוקי נחל בגינה
אנשים רבים היות נעזרים בחלוקי נחל כדי ליצור אווירה נעימה בגינה שלהם. הגינה היא מקום שניתן לבלות בו זמן בנעימים יחד עם האנשים היקרים לנו כמעט בכל חודש בשנה. בנוסף, יש פעילויות רבות שלא נוכל לבצע בבית שבגינה אין כל בעיה לבצע אותן. זוהי הסיבה שאנשים לא מעטים בוחרים היום להשקיע בעיצוב גינתם והפיכת הגינה למקום מעוצב ומושקע שנעים יותר לבלות בו זמן. בין היתר אנשים קונים היום ריהוט גינה מעוצב, מרצפים חלקים מן הגינה בריצופים יקרים כדוגמת שיש קיסר, שותלים צמחים יפים ואקזוטיים או עצי פרי שימושיים ועוד הרבה דברים אחרים. אחד מהדברים שצוברים היום יותר ויותר פופולריות הוא השימוש בחלוקי נחל בעיצוב הגינה. לחלוקי נחל יתרונות רבים ומגוונים בשימוש בגינה פרטית ואחד העיקריים שבהם הוא העלות היסית לא גבוהה שלהם. מלבד עלות הרכישה הזניחה אין גם כל צורך באיש מקצוע מיוחד שיתקין אותם. כל מה שצריך לעשות הוא להביא אותם הביתה ולפזר אותם בגינה.
כיצד אם כן ניישם חלוקי נחל בגינה? בניגוד להנחה של שיש קיסר למשל, לא מדובר בתורה מסובכת אך עדיין יש כמה דברים שצריך להפקיד עליהם.
1.      ודאו שיש לכם כל מה שאתם צריכים – מלבד חלוקי הנחל אתם תזדקקו ליריעות פלריג להניח על הקרקע ויתדות ברזל. מומלץ להשתמש בכפפות עבודה ולנעול נעליים סגורות כדי להגן על כפות הרגליים שלכם.
2.      שטחו וישרו והדקו את השטח המיועד להצבה של חלוקי הנחל.
3.      מקמו את יריעת הפלריג על הקרקע במקום המיועד להנחת חלוקי הנחל.
4.      נעצו את היתדות מהברזל באזורים שונים של היריעה על מנת להצמיד אותה לקרקע ולהבטיח שהיא תישאר במקום
5.      פזרו את האבנים על גבי היריעה בהתאם לעיצוב הרצוי.
אם כן פיזור עצמאי של חלוקי נחל בגינה פירושו חיסכון רב בכסף הודות לביצוע עצמי של עבודה שהיא למעשה פשוטה מאוד ואינה עורכת זמן רב. חשוב רק לקחת בחשבון את כמות האבנים שלה תזדקקו על מנת שלא להישאר חסרים בסוף או עם עודף גדול מדי.