עברית  |  English  |  
טיפים לרכישת מקלחון

החלטתם להחליף את האמבטיה במקלחון? לפני רכישת מקלחון כדאי להבין מה מתאים לחדר האמבטיה שלכם ולצרכים הייחודיים שלכם. הדבר הראשון שיש לעשות לפני שמתחילים לבחון מקלחונים בחנויות שונות הוא למדוד את חלל חדר האמבטיה כמו גם האזור הספציפי אליו מיועד המקלחון.

כיום ניתן להיכנס לכל חנות של מקלחונים בירושלים, בתל אביב או בכל עיר בארץ ולמצוא מגוון רחב ביותר של דגמי מקלחונים אשר נבדלים אלו מאלו במידותיהם, בצורה שלהם ובמאפיינים נוספים כמו חומרי הגלם מהם הם עשויים, סוג הדלתות, רמת הגימור ועוד. ללא ספק צרכנים יכולים ליהנות מן המבחר הרחב, אך מצד שני הוא עלול גם להקשות על הבחירה.

מקלחון פינתי או מקלחון חזית?

בהתאם לגודל החדר וצורתו יש לבחור בין מקלחון פינתי ומקלחון חזית. מקלחון פינתי יתאים יותר אם חדר האמבטיה שלכם קטן יחסית. אם החדר קטן במיוחד, שקלו רכישת מקלחון פינתי מעוגל או מקלחון פינתי מרובע עם דלתות הזזה על פני מקלחון עם דלתות נפתחות החוצה כדי להשאיר מעט יותר חלל פנוי בחדר. כמובן שהבחירה בין מקלחון זוויתי למעוגל יכולה לנבוע משיקולים אסתטיים גרידא.

מקלחון חזית מותקן בין שני קירות ולכן במרבית המקרים יהיה מרווח וגדול יותר ממקלחון פינתי, מה שיאפשר חווית רחצה מפנקת יותר. בנוסף, מבחינה אסתטית, מקלחון חזית יעניק לחדר האמבטיה מראה יוקרתי ומעוצב.

מקלחון בנוי או מקלחון מותאם אישית?


מקלחון בנוי הוא מקלחון שמגיע 'קומפלט' עם מידות מובנות. היתרון הגדול ברכישת מקלחון בנוי הוא המהירות והקלות בהן ניתן לרכוש אותו ולהרכיבו בבית עוד באותו יום. אם מצאתם מקלחון בנוי אשר מתאים לחדר האמבטיה שלכם והעיצוב שלו לטעמכם, הוא בהחלט יהווה פתרון ראוי.

אפשרות נוספת היא לרכוש מקלחון מותאם אישית, כלומר מקלחון בגודל, בצורה ובעיצוב על פי בחירתכם. במקרים מסוימים רכישת מקלחון מותאם אישית הינה האפשרות היחידה. לדוגמה, במקרים בהם חדר האמבטיה קטן במיוחד או בעל מבנה לא סטנדרטי לא ניתן תמיד להתקין מקלחון בנוי. במקרים אחרים הבחירה במקלחון מותאם אישית תנבע מהרצון של הצרכן במקלחון ייחודי בעיצוב אישי שלו. אם תחליטו על אופציה זו, תצטרכו להחליט לגבי אלמנטים שונים דוגמת סוג וצורת המקלחון, המרכיבים השונים שלו כגון האגנית (רצפת המקלחון), הדלתות (סוג הזכוכית, המידות, אופן הפתיחה והעיצוב שלהן), חלקי הפרזול השונים ועוד. רכישת מקלחון מותאם אישית היא מודולרית, כלומר תבחרו כל אחד מהאלמנטים הללו בנפרד.

מומלץ לרכוש מקלחון מחברה מקצועית ומוכרת כדי לוודא שתקנו מקלחון איכותי ממנו תיהנו לשנים רבות. התייעצו עם אנשי המקצוע בחברה בכדי להבטיח שתרכשו מקלחון שיתאים לתוואי החדר ולצרכים שלכם. חשוב לציין שהתקנת המקלחון צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום כדי שלא יגרם נזק למקלחון בעת ההתקנה ולא תסבלו מנזקי לחות ורטיבות תוך זמן קצר.