עברית  |  English  |  
טיפים לבחירת שיש למטבח
אנו הישראלים מבלים חלק ניכר בזמננו בבית במטבח, שם אנו מכינים מזון או מבלים עם משפחתנו, טועמים, מוסיפים, מתקשרים ואוהבים, הטבע הישראלי הוא טבע נדיב ופתוח ולכן אין זנ מפליא שדווקא המטבח הפך לחדר הפופולרי בבית לשהייה יחד. כשאנו רוצים לבנות לעצמנו מטבח שמכבד אותנו, את בני משפחתנו וחברנו, אנו חושבים על מטבח מואר ומרווח, מטבח שנעים לארח בו בפינה קטנה תוך כדי הכנת האוכל, מטבח חם וביתי אך גם פונקצוינלי שניתן להכין בו את האוכל ביעילות, מטבח שנוח לתחזק ולנקות, ומטבח שנראה טוב, אסתטי ומשלב חומרים שונים בהרמוניה. כדי להצליח ולבנות מטבח כזה ישנם כמה טיפים שכדאי להתחיל את ההרכבה בהם.
 
צרכים, תקציב, בחירה ביצוע
כדאי להגדיר מהם הצרכים שלכם במטבח, האם זהו מטבח שהוא חדר אלא מטבח אי בחלל פתוח המתאים גם לאירוח סלוני, חשוב להגדיר את אופי המטבח הרצוי לכם מכיוון שמטבח פתוח לדוגמא אינו זקוק לעוד הרבה אור ולכן ניתן להשתמש בו בשיש למשטחי העבודה בגוונים שאינם רק בהירים, מטבח סגור כפי שנפוץ ברוב המטבחים הקיימים בבתים הישראלים הוא מטבח בו נדרש שיש בגוונים בהירים על מנת לנצל ולמקסם את האור הטבעי בחלל. האם זהו מטבח גדול הנסמך על הכנת מזון רבה, כפי  שדרוש בבתים ברוכי ילדים או הנוטים לארח בתכיפות גבוהה, או שמדובר במטבח המשפחתי האינטימי? הבנה זו חשובה להגדרת הנפחים של משטחי העבודה, מרחבי העבודה של השיש וכדומה.

לאחר שהגדרתם את הצרכים שלכם מוטב להגדיר תקציב, שיש למטבח ניתן למצוא בטווח מחירים מהסולידי והנוח כדוגמאת שיש קיסר, ועד לשיש ואבן יקרים ביותר המקנים למטבח מראה יוקרתי ויחודי, כדאי להגדיר תקציב מקסימלי ולעבוד איתו, אתם תופתעו מבמגוון הרב בכול רמת מחירים.

זהו השלב בו עליכם לבחור את השיש שלכם והמתקנים האחרים, הבחירה צריכה להיות לפי גוונים רצויים, חולשות ויתרונות של כול סוג כמו האם זהו סוג שיש סופג, האם נשרט בקלות, באילו חומרים אסור לנקותו, האם הוא עמיד בפני טמפרטורות גבוהות? וכדומה. לכול סוג שיש למטבח יתרונותיו וחסרונותיו.

בשלב זה עליכם לבחור איש מקצוע מתאים, בחרו בקבלן שיפוצים ובנייה אמין, שיש לכם המלצות והתרשמתם מאיכות עבודתו, אם זו דירה אליה אתם רק נכנסים או דירה משופצת יתכן שתרצו לשקול עריכת שינויים ותוספות גם בשאר אגפי הבית, בחדר המקלחת בהחלפת כיור, אם יש לכם חצר ואתם מעונינים להתאים את מראה להתחדשות מראה המטבח אז אולי בהחלפת אבני מדרך לגינה וכו'', במקרה זה כדאי לשקול לרכוש את התוספות בשילוב עם השיש למטבח וכך לזכות במחיר משולב מוזל.