עברית  |  English  |  
טיפים לבחירה נכונה של שיש לבית
תכנון הבית ועיצובו דורש התעמקות בנושאים רבים, בדגש על הפרטים הקטנים ביותר, ויש לקבל החלטות חשובות ונכונות במגוון תחומים, לרבות בחירת שיש למשטחי עבודה במטבח, כחיפויי קירות, לריצוף, למדרגות ועוד. למעשה, השיש הוא חומר גלם טבעי ומרשים ביופיו, וידוע כי השיש עמיד לכן מהווה בחירה נכונה לבית. חשוב לזכור כי יש אריחי שיש טבעי או סינטטי, וניתן לבחור מתוך מגוון עצום של גוונים, טקסטורות ומרקמים. לכן, יש לשקול בקפידה את נושא בחירת השיש לבית ומומלץ להסתובב באולמות התצוגה על מנת לקבל הסברים מאנשי מקצוע מיומנים ולהיעזר גם בידע העצום של בעלי המקצוע הרלוונטיים. 

ריצוף שיש
ריצוף שיש נחשב לבחירה נכונה ואיכותית, כיוון שאריחי השיש תורמים רבות למראה אלגנטי, ייחודי ויוקרתי. רצפת שיש נחשבת לעמידה במיוחד בפני לכלוך, כתמים ושריטות, ולמעט ניקיון שוטף השיש אינו דורש תחזוקה. אחת לכמה שנים ובהתאם לצורך ניתן לבצע פוליש מקצועי לרצפת השיש על מנת לחדש את המראה ולהשיב את הברק לרצפה.
ריצוף שיש מתאים לפנים הבית, למרפסות ולגינה, ניתן למצוא ריצוף שיש גם בלובי של בתים משותפים ובמבנים ציבוריים רבים. באמצעות תכנון אדריכלי ניתן לשלב בין אריחי שיש שונים על מנת ליהנות ממראה ייחודי ומרהיב. חשוב לדעת כי יש מגוון סגנונות עיצוב לריצוף הבית בשיש וכל אחד יכול לבחור את המראה המועדף עליו והמתאים ביותר לאורח חייו ולטעמו האישי.

שיש למטבח
במטבחים רבים ניתן למצוא שילוב מרהיב בין ריצוף שיש לבין משטחי עבודה משיש. יש להתאים בין השניים כדי ליצור הרמוניה עיצובית, וחשוב לדעת כי ישנם משטחי עבודה רבים ומגוונים למטבח משיש, בשלל עיצובים, מרקמים וגוונים. משטחי עבודה משיש למטבח נחשים לעמידים במיוחד בפני שריטות, הצטברות לכלוך וכתמים והשיש ידוע גם בעמידותו הגבוהה בפני חום וקור, וקל לנקות ולתחזק אותו.

כדאי לפנות למשרד אדריכלים מוביל על מנת לקבל ייעוץ מקצועי לבחירת שיש למטבח וכדי ליהנות מעיצוב מרהיב ויוקרתי לבית, בהתאמה לצרכיו הייחודיים של הלקוח ובהתאמה לתקציבו, טעמו האישי ואורח חייו.

מדרגות וחיפויי קירות
שיש מספק מענה מושלם גם לבניית מדרגות בתוך הבית או בחצר, לעיצוב גינות ולחיפוי קירות פנים וחוץ. השיש ידוע ביתרונותיו הרבים, ביניהם בידוד איכותי ועמידות בפני פגעי מזג האוויר. עם זאת, כאשר בוחרים שיש לריצוף חוץ חשוב לבחור אריחים ברמת גימור מעט גסה כדי למנוע החלקות ופגיעות גופניות. חיפויי קירות משיש תורמים לבידוד איכותי ויעיל, ולמראה אסתטי, ייחודי ויוקרתי המעלה את שווי הנכס.