עברית  |  English  |  
חיפוי קיר בשיש
מעוניינים להשוות לבית שלכם מראה יוקרתי כמו של מלכים? רוצים שהבית והמסדרונות יראו ממש כמו בסרטים? כנראה שאתם צריכים חיפוי קיר בשיש! בעמוד זה נדבר על אבן השיש והסגולות הנהדרות שלה, ועל השימוש המיוחדים שיש לה בבניה ושיפוצים מודרניים, בתקווה שמידע זה יעניק לכם את הרעיונות שאתם צריכים לחידוש ושיפוץ פני הבית ביוקרה אליה אתם מכוונים.

 

קצת על השיש

סלע השיש הוא סלע מיוחד מאוד מפני שעבר התמרות רבות שנובעות מלחצים כבירים במעמקי האדמה. עוד מימי היוונים אבן השיש הייתה נחשבת לאחד מחומרי הפיסול הנחשבים ביותר, שהיוותה מקור לפסלים רבים שעומדים על כנם עד היום – סימן לחוזק האדיר של אבן מיוחדת זו. בימים המודרניים בהם אנו חיים, אבן השיש משמשת למגוון שימושים ביתיים כמו עיצוב ובניה של חדרי מטבח ואמבטיה, שולחנות בר ודלפקים ולמטרות חיפוי קיר בשיש.
לפי ההגדרה האמריקאית, אבן שיש נחשבת לכזו אך ורק אם נוצרה מהמינרלים דולומיט, סאפנטין או קלציט, אך בארץ נחשבת אבן השיש לאבן מלוטשת שעשויה בעיקר מאבן גיר או גרניט. ניתן למצוא מספר מחצבות של שיש בארץ, כאשר המיוחדת ביניהן נמצאת באזור מצפה רמון. מחצבה זו מיצאת אבני שיש צהובות לחו"ל תחת השם אבן מצפה, או אבן ירושלים.


שיש לריצוף

ישנם סוגי שיש רבים המשמשים לריצוף ולעיצוב הבית בחלליו השונים. אם נמאס לכם מהקרמיקה הרגילה, אתם יכולים לרצף את הבית שלכם באבן שיש מיוחדת וליצור מראה יחודי ומהודר. שילובים שונים של ריצוף שיש עם עבודות אחרות כמו יצירת דלפקים, פסלים וחפצי אמנות או אפילו חיפוי קיר בשיש, יוצרים מראה שלם ואותנטי בבית שלכם ומקנים לו את ההוד וההדר שחיפשתם וביקשתם עבורו. כשאתם משלבים עבודות שיש שונות כמו שיש לריצוף ועבודות חיפוי קיר, כדאי להתאים את הסוג והגוון של האבן בין העבודות השונות על מנת ליצור מראה שלם ואותנטי.


חיפוי קיר

אחד השימושים הבולטים ביותר לשיש בעיצוב המודרני היוקרתי לבתים ומשרדים הוא חיפוי קיר. כאשר אתם מעוניינים להפוך את הבית שלכם לבית מהודר בו מראה של מלכים ונסיכים, אין טובה מאבן השיש ליצירת המראה המבוקש. בימי קדם נהגו ליצור עמודי שיש ורצפות וקירות מלאים מאבן נהדרת זו ליצירת מראה חלק ונעים. אם גם אתם ניחנים בטוב טעם ואנינות של עיצוב, סביר להניח שתתרשמו עמוקות מהמבחר הרב של הצבעים והגוונים של אבני השיש בהן ניתן לבצע חיפוי קיר בשיש או ריצוף. אין מדובר באותם משטחי שיש פשוטים שכולנו רואים כבר 50 שנה במטבחים פרטיים, אלא מדובר במהפכה עיצובית של ממש – קירות שלמים המחופים בשיש, לצד רצפות ובהן לוחות שיש פרוסים שיוצרים יחדיו את ההרגשה השלמה של ארמון נהדר המלא ברק, הוד והדר.