עברית  |  English  |  
חיפוי קירות מטבח – איך הופכים את המטבח לנעים יותר
המטבח שלנו הוא הלב של הבית. אנחנו מבשלים בו שלוש ארוחות ביום, מארחים בו, נמצאים בו שעות רבות, וניתן לומר כי המטבח הוא לב ליבו של הבית שם מתרחשות התרחשויות רבות.

משום שהמטבח הוא חלק אינטגראלי וכה חשוב בבית שלנו, רבים מאתנו רוצים שהוא יראה טוב וישרה אווירה חמה וכיפית. אבל איך יוצרים את האווירה הזאת? חיפוי קירות מטבח, וכמה אלמנטים נוספים בעיצוב יעשו את העבודה!

חיפוי קירות מטבח – מכל התחיל מניקיון

חיפוי למטבח החל במקור דווקא כאלמנט פרקטי ששמר על קירות המטבח מפני לכלוכים שניתזים על קירות המטבח – לכלוכים שונים כמו : שמן, אוכל, שפריצים של חומרים ועוד.
החיפוי העשוי קרמיקה בדרך כלל, שומר על הקיר ומתנקה בקלות. עם השנים החיפוי, הפך גם לאלמנט עיצובי המקנה מראה יוקרתי, או כפרי עתיק וחמים תלוי בחיפוי שנבחר.

סוגי חיפויים למטבח – שלל אפשרויות

בכל הנוגע לסוגי החיפויים קיימות כיום אופציות רבות המעניקות למטבח שלנו מראה עשיר. בין החיפויים השונים ניתן למצוא: אריחי קרמיקה הנחשבים לקלאסיים והמבוקשים במטבחים כגון: אריחי גרניט פורצלן ואריחי טרה קוטה, אריחי פסיפס בלטות בטון ואריחים בעבודת יד.

כאשר אנחנו רוצים להתאים חיפוי קירות מטבח לסוג העיצוב בבית שלנו חשוב שנדע לעשות זאת בחכמה ובצורה טובה. ולכן את האריחים המחפים את הקירות חשוב להתאים לסוג העיצוב השולט במטבח.

לעיצוב כפרי למשל נרצה להתאים אריחי טרקוטה עשויים עבודת יד. הטרקוטה הוא חומר בעל מראה ראשוני קדום שנותן לנו את המראה הכפרי בצורה מושלמת. אריחים מסוג זה יתאימו לצד מדפים מעץ מלא, צנצנות גדולות, מסננות כבדות ותאורה מעט מעומעמת.

לעיצוב אורבאני, ניתן להתאים חיפוי בלטות בטון המקנה את המראה העתיק יותר. חיפוי זה הוא חיפוי בעל בלטות גדולות מעוטרות, המזכיר את המטבחים באיטליה, ספרד או צרפת. לצד החיפוי יתאימו כלים עתיקים, צנצנות קטנות, כדים עם פרחים, מכונות פסטה וקפה.

לעיצוב המודרני כדאי לבחור את אריחי הקרמיקה הקטנים יותר. מטבחים מודרניים מבקשים ניצוץ וברק תעשייתי, ולכן דווקא אריחי קרמיקה בגווני של לבן אדום, צהוב, ירוק זוהר, כחול, ואפילו שחור – ישלימו את המראה. במטבחים מסוג זה חשוב להשלים את המראה עם כלי נירוסטה וכלי שף מקצועיים.

אם תרצו את המראה הים תיכוני תוכלו לבחור באריחי הפסיפס עשויים עבודת יד. הפסיפס הוא אחד מעבודות האומנות המדהימות שקיימות כיום. אם תציגו אותן במטבח שלכם לא תוכלו לטעות. לצד חיפוי זה יתאימו קערות לימונים, צמחי תבלין, סירי נירוסטה ישנים וסט כוסות מרוקאי.