עברית  |  English  |  
חימום תת רצפתי
בישראל החורף אומנם אינו דרמטי כמו בחלק ממדינות העולם, אך צריך להיערך אליו מבעוד מועד. בכל הקשור לחימום הבית או כל חלל אחר יש היום לא מעט אפשרויות, אפשרויות שלכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה. חימום הבית הוא חובה בעיקר בלילות הקרים מאוד ובעיקר בבית שיש בו ילדים קטנים שהגוף שלהם לא מצליח לפצות על הקור העז ולא מצליח להתחמם. האפשרויות רבות אם כן אך יש אפשרות אחת שהולכת והופכת לפופולארית מאוד בשנים האחרונות והיא חימום תת רצפתי.

מהו בכלל החימום התת רצפתי?
החימום התת רצפתי כשמו כן הוא – מערכת חימום שעובדת מתחת לרצפת הבית ומחממת את החלל שמעליה. מדובר על מערך של צינורות מים חמים או גופי חימום חשמליים אשר מונחים מתחת לריצוף ומחממים את החלל. כשמדובר על מערכת צינורות מים יש דוד חימום שאחראי על חימום המים כל הזמן וכשמדובר על מערכת חשמלית יש חיבור למקור חשמל שנמצא בחדר עצמו. שלא כמו מערכות חימום אחרית מערכת חימום תת רצפתית לא עושה שימוש באוויר קיים ומשנה את הטמפרטורה שלו אלא מחממת את המשטח עצמו.

יתרונות המערכת התת רצפתית
חימום תת רצפתי טומן בחובו כמה יתרונות. ראשית הוא בטוח ובעיקר כשמדובר על בית שיש בו ילדים קטנים. עם כל מערכת חימום אחרת יש בעיות בטיחות מכיוון שהילדים או ל אחד אחר חשופים לחשמל עם גישה אליו, וכמובן שיש את סכנת הכוויות. לא כך עם מערכת חימום תת רצפתי, מערכת אשר אין לאף אחד גישה לחשמל שלה (חוץ מהמתגים וויסות החום כמובן) כך שסכנת ההתחשמלות פה כמעט לא קיימת. כך גם עם החום, אי אפשר להיפגע ממנו. יתרון נוסף שיש למערכת חימום תת רצפתית היא שהיא לא מפריעה בחלל ולא תופסת מקום כמו מערכות חימום אחרות. יתרון נוסף וחשוב הוא התפזרות החום על פני החדר – מערכת חימום תת רצפתי היא מערכת שמפוזרת תחת כל שטח הרצפה שבחדר מה שאומר שיש אחידות מלאה של טמפרטורת החום בכל אזור שהוא בחלל. החום הוא בעיקר קרוב לרצפה וחימום הרגליים כמו גם החלק התחתון של הגוף משפיע על הגוף כולו.

להסתובב יחפים בכיף!
מעבר לכל אותם יתרונות שיש לחימום תת רצפתי הוא כייפי. זה אומר שניתן להסתובב גם בימים הכי קרים יחפים בחלל בו יש את המערכת וליהנות מחמימות נעימה בכפות הרגליים, וזה אומר שלא צריך בכל פעם שזזים בבית לנעול נעליים או להעביר גוף חימום כזה או אחר ממקום למקום. החום מתפזר בכל מקום והוא נעים וכייפי. נוחות השימוש גם היא מוסיפה לחוויה כך שבהפעלה פשוטה ניתן להפעיל ולשלוט במערכת החימום, והיום יש אף אפליקציות אשר מאפשרות להפעיל את המערכת עוד בטרם הגענו הביתה ולהגיע הביתה לרצפה נעימה וחמימה.