עברית  |  English  |  
הכול על שיש ומשטחי עבודה למטבח
משטחי העבודה הנמצאים במטבחים, צריכים להתאים לצרכים שלנו. העבודה במטבח צריכה להיות נוחה ויעילה. חייב להיות במשטחים אלה מספיק מרחב כך שיהיה לנו מרווח בהם. יש לוודא כי המשטחים למטבח יהיו עשויים מחומרים איכותיים כמו למשל שיש למטבח שיהיה חזק מספיק ויחזיק מעמד לאורך שנים רבות. משטח העשוי משיש הוא הטוב ביותר עבור המטבח. ישנו אמנם חיסרון כאשר  מתקינים שיש למטבח, במיוחד כשמדובר בשיש טבעי שסופג כתמים ומים. כאשר אנו מעוניינים לבחור במשטח העשוי שיש למטבח שלנו, כדאי שנבחר את השיש שאינו סופג כתמים ומים כמו שיש גרניט או שיש אוניקס שהם בעצם סוגי שיש מעובדים העמידים בפני כתמים, בקטריות ומים. מראה של כל סוג שיש הוא אצילי וניתן להשיג אותו בעיצובים מיוחדים ומרהיבים.
  מה עלינו לקחת בחשבון כאשר אנו בוחרים שיש למטבח?
 יש לחשוב על סוגי שיש למטבח כשאנו בוחרים אחד. ישנם הרבה מאוד סוגים של שיש המיועד למשטחים עליהם אנו נעבוד במטבח. המשטח במטבח, עליו אנו מכינים אוכל, חייב להיות עמיד לפגיעות פיזיות של סכינים, כלים כבדים וסירים חמים. יש לקחת בחשבון כי על השיש יעמדו גם מכשירים חשמליים שונים כמו מיקסר, מיקרוגל, קומקום חשמלי ועוד. רוב האנשים מעדיפים דווקא את השיש המעובד בתור שיש למטבח היות והוא עמיד בפני הרבה גורמים ששיש טבעי אינו עמד בהם. יש לבחור שיש שיבטיח לנו כי אינו סופג מים שיגרמו לנו נזק לארונות המטבח שגם הם עולים הרבה כסף.
 מדוע כדאי לנו לברר על שיש למטבח לפני רכישתו?
חשוב שנברר פרטים על סוגי השיש השונים לפני רכישתו, יש סוגי שיש שיכולים להתאים למשטח המטבח, על פי צרכינו, לא כל שיש שהוא יפה או טבעי, יתאם למטבח שלנו. יש כאלה המשלבים שני סוגי שיש למטבח, לדוגמא שיש של חיפוי קירות המטבח, יכול להיות משיש טבעי ואילו המשטחים יכולים להיות עשויים משיש שהוא מעובד כדוגמת קיסר, קוריאן או אוניקס. המחירים של שיש מעובד יהיו נמוכים יותר משיש טבעי ויש למצוא את המחיר הסביר היות ובמקומות רבים המחירים הם שונים.