עברית  |  English  |  
הופכים את המטבח למרשים

שיש איכותי ומרשים במרקם, בצבע וברמת הגימור שלו משפיע רבות על הנראות של המקום בו ממקמים אותו. מסיבה זו חשוב שכל אחד שמעוניין במטבח חדש ישים את הדגש בראש ובראשונה על סוג השיש בו הוא בוחר. במאמר זה נספק לכם את כל המידע אותו יש לדעת אודות השיש שיהפוך כל מטבח נחמד למטבח מרשים ביותר.
 
שימושים רבים לשיש
השיש קיים בחיינו זה שנים ויש לו שימושים רבים. למעשה, ניתן לומר שכמעט כל אחד מאיתנו זוכר את השיש עוד מימי ילדותו בישראל, אם מדובר על השיש בחדרי הרחצה של הדירה החדשה אליה ההורים נכנסו לאחר העלייה לישראל, משטח השיש שליווה אותנו מאז ומעולם במטבח, ריצוף שיש, חיפוי שיש מיוחד במתחמים ציבוריים של בריכות ועוד. חשוב לדעת שהשיש מאז ועד היום הוא אחד מחומרי הבנייה העיקריים וגם העתיקים ביותר. מימים ימימה הוא שימש כחומר לבניית מדרגות ומשטחים שונים ואמנים רבים הצליחו לפסל בו כל מיני אלמנטים דקורטיביים במבנים של אנשים אמידים. בנוסף, גם שער הניצחון נבנה משיש, קיימת רצפת שיש אדומה בבזיליקה של הקדוש פול ברומא וזו רק תחילת הרשימה של השימושים הרבים שנעשו בשיש. בעולם המערבי משתמשים בשיש רבות לצרכים אדריכליים, אם מדובר על חיפוי של קירות המטבח, ריצוף, בניית מדרגות ועוד. פעמים רבות ניתן לראות שנעשה שימוש בשיש בחדרי רחצה ובמטבחים.
 
משתמשים בשיש במטבח
אם אתם מעוניינים לשדרג את המטבח שלכם ולהפוך אותה ממטבח בעל מראה נחמד למטבח מרשים ביותר, החלפה של השיש יכולה לגרום לאותו שינוי מיוחל בו אתם מעוניינים. כאן, מדובר על דיל משתלם מאוד מבחינה כלכלית, שכן החלפתם רק את השיש ולא התחלתם בבנייה של מטבח חדש. אחד מסוגי השיש הנפוצים ביותר בישראל הוא שיש קיסר ובשנים האחרונות ניתן לראות שאנשים רבים בוחרים בשיש בגוונים סולידיים ומרשימים. בנוסף, ניתן לראות שאנשים רבים מחליטים על מטבחים מפורמייקה.
 
פורמייקה – הטרנד העכשווי
פורמייקה מהווה את אחד המוצרים התעשייתיים המוצלחים והמרשימים שמשמשים לציפוי של משטחים שונים. אם בעבר אנשים סברו שמטבחי פורמייקה הם מטבחים זולים ופשוטים מאוד ותמיד שאפו ליותר, בשנים האחרונות הם הבינו שלא רק שדבר זה אינו נכון אלא להיפך, נכון להיום בדרך כלל חברות מוכרות וחברות שמייצרות קו יוקרתי של מטבחים מייצרות גם מטבחי פורמייקה שמצליחים לשלב חומר עמיד ורחיץ יחד עם מראה יוקרתי מאוד.
 
לסיכום, נכון להיום יש אפשרות לשדרג את המטבח בקלות ובעלות סבירה וזאת על ידי בחירת השיש המתאים לכם. כעת, כל שנותר הוא לבצע, להיווכח ולהתחיל לקבל מחמאות.