עברית  |  English  |  
האם ניתן להזמין ספסל גינה שאינו עשוי עץ?
התשובה היא בהחלט כן. ספסל גינה לחלוטין אינו חייב להיות עשוי עץ, אם כי מרבית הספסלים אכן עשויים מסוג מסויים של עץ, ויש לכך סיבה טובה. השימוש הנפוץ בספסלי עץ נובע מההתאמה שלו לסביבה, מהאווירה הכפרית והחמה שהוא יוצר, וכן מהמאפיינים הפונקציונליים שלו לרבות חוזק מבני, עמידות גבוהה, נוחות ישיבה וכדומה. יחד עם זאת, אם אתם מחפשים ספסל שאינו עשוי עץ, יש לכם שתי אפשרויות נוספות והן: ספסל מתכת או ספסל פלסטיק. גם בתוך שתי הקטגוריות האלה ישנו מגוון רחב של דגמים המאפשרים לכם לבצע את הבחירה המתאימה לכם ביותר.

ספסל נירוסטה עמיד בכל תנאי מזג האוויר
אם אתם שוקלים הזמנה של ספסל מתכת, אתם רוצים לבחון ספסלים שעשויים מפלדת אל חלד או נירוסטה, וכן ספסלים שעשויים מאלומיניום. ספסל ברזל הוא הספסל הזול ביותר מבין אלה, אך הוא גם הספסל הרגיש ביותר לפגעי מזג האוויר, מה שיחייב אתכם לצפות אותו בצבע מגן, ולדאוג לתחזוקה רציפה שלו לאורך שנים. ספסל גינה עשוי נירוסטה הוא ספסל שאותו תוכלו להציב בכל פינה בגינה, ללא חשש מהחום, קרינת השמש, הגשם, הלחות, הרטיבות או כל פגע מזג אוויר אחר. הדברים נכונים גם לגבי ספסלי אלומיניום, אם כי ספסלים אלה נוטים לקבל קורוזיה ללא שכבת המגן הרצויה, ולכן גם במקרה זה יש לדאוג לתחזוקה נאותה של הספסל.

ספסל פלסטיק – הכי זול שיש
אפשרות נוספת העומדת בפניכם היא האפשרות של ספסל גינה עשוי פלסטיק. ספסלים אלה הם בדרך כלל יותר נדירים פשוט מכיוון שאין להם את החוזק המבני הדרוש. כדי לייצר לספסלים אלה את החוזק המבני, ניתן לבנות עבורם שלדת פלדה, או לחילופין לייצר אותם בצורה כזאת ששלדת הפלסטיק שלהם מספקת תמיכה לכל אורך הספסל. ספסלים אלה עמידים מאוד במצבים של רטיבות ולחות, אך רגישים מאוד לטמפרטורות גבוהות וקרינת שמש ישירה, ונוטים לסבול מדהייה של צבע, ואפילו דפורמציות קטנות לאורך השנים. כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לפני שמבצעים בחירה בין ספסל עץ, ספסל פלסטיק או ספסל מתכת.