עברית  |  English  |  
דלתות ותפקידן בחיינו.
דלתות הן אותו פתח בקיר  שעל צירו מורכב לוח המשמש לחסימת ופתיחת המעבר והגישה. הן מורכבות בדרך כלל משלושה אלמנטים ראשים – מסגרת (משקוף) צירים ואותו לוח נייד שיכול להיות בנוי מעץ ממתכת או מחומרים אחרים. למרות שדלתות נמצאות בשימוש גם במכוניות ארונות מטבח ומקררים הקונוטציה הראשונה שהמילה דלתות הן דלתות של בית, ויש כול כך הרבה סוגים שלהן, שכול אחד יכול (אם הוא יכול) להתאים לעצמו את היעילה, היפה, ואם אפשר גם הכי זולה בין הטובות.

איזה סוגים של דלתות השוק מציע?

לפני שניגשים אל פרטים רלוונטים לכול סוג כדאי קודם כול להכירן קצת על פי איפיוניהן השונים. באחד מהם ודאי נמצאת גם הדלת שאתה מחפש הדלתות סטנדרטיות מדי בשבילך עם האפשרות החד כיוונית לפתוח אותה – תחליף את הצירים בדלתות כך שיפתחו לשני הצדדים, כמו בבארים של המערב הפרוע. סתם דוגמא לקונספטים השונים שקשורים בדלת ובקשר שלה אל המשקוף, שיכול להתבטא באופנים רבים.

כמה סוגים של דלתות.

הדלת הסטנדרטית בנויה מחתיכה אחת, ומורכבת על צירים של בית הדלת שמאפשרים הזזה רק לכיוון אחד. בדגם הכפול שלה, (שנקרא גם "כפול") שבו ניתנת הדלת להזזה לשני הכיוונים. דלת "צונחת" היא דלת שנפתחת אנכית ומקובעת ברצפה או בתקרה, ולעיתים קרובות מחוזקת בסולם שמאפשר עלייה או ירידה בו. דלת "מתקפלת" (שנקראת גם דלת אקורדיון) ועשויה מכמה לוחות המחוברים זה לזה ונצמדים ונפרשים.  או דלת "נידנוד" שמורכבות על ציר המאפשר תנועה גם לפנים וגם לאחור, בדומה לאותן דלתות בר במערב הפרוע. דלת "צרפתית" שמשובצת בחלונות רבים, דלת "דמה" היא דלת ללא מעבר, מזויפת. מאחוריה יחכה לך רק קיר. וזו רק תחילת הרשימה.
הדלתות היו בשנות השבעים של המאה הקודמת להקת רוק נהדרת, היום הן הולכות ונהיות אוטומטיות, דיגיטליות, ומתאימות את עצמן לסביבה הטכנולוגית בה הן פועלות. הן נפתחות בעזרת חיישנים, טביעת אצבע ביומטרית או אחרת אך עדיין משמשות בתפקיד הקלאסי -, לסגור אותן בפני מי שאינו אתה, ולהשאר עם עצמך. זו תרומתן ותפקידן העיקרי.
רוצים לרכוש דלת כזו ? 
מפת הגעה לאולם תצוגה של רב בריח