עברית  |  English  |  
דגשים לבחירת שיש למטבח
השיש הוא חומר שימושי מאוד בכל בית ובית. אין בית שלא תמצאו בו שיש במטבח, בחדר האמבטיה או אפילו בשאר חדריי הבית. מה שהופך את השיש לנפוץ ושימושי כל כך - הן התכונות שלו כחומר. השיש הוא לא רק קשיח, חלק, קל לתחזוקה ועמיד מאוד, הוא גם יפה למראה ולא יקר בהשוואה לחומרים אחרים. לפניכם כמה דגשים שיעזרו לכם לבחור שיש מתאים למטבח שלכם.

איך תבחרו שיש מתאים למטבח?

שיש קל לתחזוקה - השיש מהווה משטח שעליו אתם הולכים לבשל, לחתוך, לערבב ולאחסן את חומרי הבישול שלכם. לעתים השיש משמש גם כמשטח שממנו תצטרכו לטעום ולאכול את המטעמים שהכנתם. לכן הדגש הראשון לבחירת השיש הוא התחזוקה שלו. המשמעות היא שהשיש שתבחרו בסופו של דבר צריך להיות שיש כזה שלא יתלכלך בקלות עקב חשיפה לחומרים מלכלכים כמו שמן, שאריות מזון וכדומה. חשוב שניגוב קל יחזיר לשיש את הניקיון שלו.

עמידות השיש – שיש משמש לחיתוך מזון ולעתים יש גם צורך להניח על השיש דברים כבדים כמו סירים, מחבתות או אפילו מכשירי חשמל. חשוב לבחור שיש עמיד נגד מכות, שריטות וחתכים וכמובן כזה שיוכל לשאת משקל רב. בנוסף, המטבח ובעיקר סביבתו של השיש זו סביבה שבאה במגע עם מים תוך כדי הבישול ולכן חשוב שהמים לא יפגמו בשיש שלכם לאחר חשיפה אליהם והוא יהיה בעל כושר ספיגה טוב מאוד.

עיצוב השיש – קריטריון אחרון שיש לשים לב אליו - אך בהחלט לא כזה שתרצו להתעלם ממנו, הוא קריטריון המראה של השיש. זכרו שהשיש נמצא חשוף במטבח, אינו מכוסה ובולט לעין. חשוב לבחור שיש יפה למראה שיתאים לעיצוב המטבח ויוסיף לו חן. ישנם עיצובים רבים של שיש: שיש חלק ושיש בצבעים שונים, שיש עם דוגמאות שונות, שיש עם מרקם מט או מבריק ועוד. בחרו שיש יפה שאתם תאהבו לראות במטבח.

שיש מומלץ למטבח
קיימים הרבה סוגים שונים של שיש שנבדלים לא רק במראה אלא גם בתכונות פיזיקליות כמו גמישות, חוזק ויציבות, עמידות וכו'. מובן מאליו שהשיש המתאים למטבח הוא שיש איכותי ביותר וכזה שמשלב בתוכו את כל התכונות הללו. שיש מומלץ מאוד הוא שיש מסוג קיסר שהוא ללא ספק השיש הנפוץ ביותר במטבחים בארץ ובעולם. הוא יציב ועמיד, חסין ללכלוך וסופג מים. שיש נוסף שמתאים לשימוש במטבח הוא שיש גרניט. זהו אמנם שיש פחות עמיד משיש קיסר אך הוא איכותי, מונע שריטות וגם מאוד יפה למראה. בעת בחירת השיש, תוכלו להתייעץ עם מומחה ולבחור את השיש שמתאים למטבח שלכם ולצרכים האישיים שלכם בצורה הטובה ביותר.