עברית  |  English  |  
גינת החלומות

גינת החלומות

חלומם של רבים בית צמוד קרקע עם גינה מטופחת, פינת ישיבה מוצלת לחורף ולקיץ שבה יוכלו לשתות את הקפה של הבוקר, לארח חברים ומשפחה ולראות את הילדים משחקים ללא חשש.
אך יחד עם זאת רבים נרתעים מהעובדה שגינה שכזו דורשת תחזוקה שוטפת אשר כרוכה בכסף וזמן יקר.

מה דורשת תחזוקת גינה

גינה לרוב דורשת השקיה קבועה שעלותה גבוהה, וטיפול בצמחייה והדשא אשר לרוב נעשית על ידי גנן מקצועי.
בנוסף ישנם האלמנטים השונים בחצר כגון דקים, גדרות, פרגולות אשר לרוב עשויות מעץ מלא, אשר דורש תחזוקה שנתית קבועה של צביעה ושימון.
אין ספק שגינה זו חתונה קתולית לאורך כל הזמן, לולא התחזוקה השוטפת הגינה מהר מאוד תהפוך לפינה מוזנחת אשר במקום להסב אושר היא תגרום למועקה.

להחזיק גינה ולהישאר בחיים

תכנון נכון של שטח החצר גם הצמחייה וגם הבנייה הקלה יכולים לחסוך לכם כסף וזמן יקר לאורך השנים.
הקדמה והטכנולוגיה הביאו עימם פתרונות חסכוניים ואקולוגיים לתחזוקת גינה ובית.
כך למשל ניתן היום להתקין מערכת מים אפורים אשר למעשה אוספת את מי השופכין של הבית מסננת אותן והמים לאחר כל התהליך אשר עברו יכולים לשמש להשקיית הגינה.
בשיטה זו תחסכו כסף רב בהוצאות המים הקבועות שלכם.
היום ניתן לראות שרבים נוטים לוותר על העץ המלא בכל מה שקשור לבניה קלה דקים, פרגולות, גדרות וחיפויי קיר או אביזרים בנוף החצר כגון אדניות, ספסלים וכו', ומשתמשים בחומרים דמוי עץ, הנקראים דקים סינטטית או דק פולימרי.
דק סינטטי למעשה זו תערובת של חומרים פולימריים, פסולת בניין ושאר חומרים ממוחזרים, אשר יוצרים לוחות דמוי עץ אשר דומים מאוד לעץ המלא, אך בעלי יכולות פיזיולוגיות הרבה יותר טובות ועמידות. בניגוד לדקים מעץ מלא אשר דורשים תחזוקה שנתית קבועה של צביעה ושימון, דק סינטטי אינו דורש תחזוקה כלל.
הוא יכול לשמש למגוון צרכים כגון חיפוי קירות, בניית פרגולות, גדרות, ולמעשה מחליף את העץ המלא על כל שימושיו.
בנוסף ניתן למצוא לוחות דק סינטטי במגוון רחב של צבעים, כמון הצבעים המוכרים לנו דק איפאה, טיק, ואף בגוונים ייחודים כגון אפור ולבן, אשר נהיו מועדפים על אדריכלים ומעצבי פנים.
דק סינתטי גם יותר בטיחותי מקדם ההחלקה שלו גבוה יותר מעץ מלא, מה שהופך אותו ליעיל במיוחד באזורים החשופים למים ורטיבות כגון הבריכה או הג'קוזי בחצר, ובנוסף הילדים יכולים לרוץ עליו יחפים ללא חשש משבבים או שרף שידבקו להם לרגלים, היות מדובר בדק דמוי עץ אשר אינו מפריש שרף או שבבים בניגוד לעץ מלא.
צריך לקחת בחשבון גם את עלות החשמל אשר הגינה צורכת, לשם כך המציאו גופי תאורה המבוססים על לד אשר צריכת החשמל שלהם נמוכה מאוד בהשוואה לגופי התאורה המוכרים לנו, וכמובן גם תאורת גינה המבוססת על גופי סולאריים אשר יכולים לשמש גם לעיצוב וגם לתאורה.
ניתן למצוא היום תאורת גן סולארית במגוון דגמים ועיצובים החל מגופי תאורה עמוד אשר לרוב משמשים אותנו בשבילי גישה, דגמים מעוצבים לתלייה בצורות של בעלי חיים וכד'.

לא רק חסכוני גם אקולוגי

רוב הפתרונות הללו הינם אקולוגיים וירוקים יותר, נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים עבו הבניה בדק סינטטי, מחזור של מי השופכין שלנו, וכמובן שימוש באנרגיית השמש אשר אנו בישראל נהנים ממנה במרבית ימות השנה.