עברית  |  English  |  
בריקים - דרך מעולה לשדרג את הבית
בשנים האחרונות אנו עדים לאלמנט עיצובי חדש שנכנס לעולם העיצוב, האלמנט הזה הוא הבריקים. בריקים הם בעצם אבנים, אשר המראה שלהם הוא לא מלוטש ולא שווה והן יכולות להשיג מספר רב של קווים עיצוביים בבית או בעסק על ידי שימוש בהן. שימוש בבריקים יכול להעניק לבית מראה כפרי רטרו אך גם ניתן להשיג עם סוגים מסוימים של בריקים מראה עכשווי יותר. אנו עדים לשימוש בבריקים בחיפוי חיצוני של הבית אך גם בחיפוי הפנימי של הבית.

מחוץ לבית אנו רואים בריקים בעיקר בחיפוי הקירות של הבית, כאשר הדבר מקנה לבית עיצוב יוקרתי יותר ולרוב מבדיל אותו מבתים אחרים בשכונה, שכן למרות שהשימוש בו הפך תדיר יותר אנו עדיין עדים לכך שהוא מיוחד ונדיר בקרב בתים חדשים או משופצים. בנוסף ניתן לחפות בבריקים גם את מדרגות ביתנו, באם יש לנו בית פרטי עם כניסת מדרגות, הדבר נותן מראה מעט עתיק כמו שקיים לפעמים ברחובות ערים עתיקות באירופה. בנוסף, אנו גם יכולים להשתמש בבריקים כאשר נרצה לחפות את הגדר המקיפה את ביתנו, כך שבמקום להשתמש בגדר בטון אנחנו יכולים לשדרג אותה עם אלמנט עיצובים של בריקים.

בתוך הבית אנחנו  עדים לשימוש נרחב יותר בבריקים מזה שהיה נהוג בשנים האחרונות. כאשר בבתים רבים מעצבי פנים לוקחים קיר אחד מרחבי הבית, בדרך כלל בסלון ודואגים לחפות אותו עם בריקים.

הטרנד הגיע גם לחדרי השינה. אנו רואים יותר ויותר חדרים עם קיר אחד שמוקדש לעיצוב עם בריקים. בבתי רבים שיש בהם קמין, מנצלים את הקיר הזה לחיפוי בריקים, היות והדבר משתלב היטב עם הקמין, גם בהיבט העיצובי וגם בהיבט של אווירה, היות והקמין מתאים מאוד לחיפוי בריקים היות והוא נותן אווירה חמימה וכפרית, בדיוק כמו זו שמשרה הקמין. עסקים רבים גם החלו להשתמש בטרנד ההולך וגובר של קיר בריקים וכיום אנחנו רואים חנויות בהם כל החיפוי של הקירות עשוי בריקים או מסעדות וברים שגם הם מקדישים קיר אחד מקירות העסק על מנת לעצב אותו בבריקים ולאחרונה גם התחלנו לראות את הטרנד מתפתח למשרדים, בעיקר כאלה ששמים דגש על אופן ספייס, פה הבריקים נותנים טאץ' של עיצוב אורבני.