עברית  |  English  |  
בריכת דגים – חלק מיוחד בעיצוב הבית
גידול דגים נעשה לשם נוי או לשם מאכל. בעידן הנוכחי קיימות בריכות דגים רבות שעיקרן גידול דגי מאכל. מאידך, עבור כל חובבי האקווריומים למיניהם ישנן בריכות למטרת נוי אותן משווקים לחנויות השונות ומוכרים לאוהבי האקווריומים.

על מנת ליהנות מבריכת דגים בחלקו הפנימי של הבית או בחצר הבית, יש להשקיע רבות בתחזוקה, החל מהצד האסטטי ועד הפן הבטיחותי הכולל בדיקות חוזרות ונשנות של איכות המים, שלילת מחלות, הוספת דשנים וכיוצא בזה. כיוון שהנראות של בריכת הדגים משפיעה במידה רבה על האסתטיקה של החלל הפנימי או החיצוני של הבית, החלל בו בחרתם למקם את בריכת הדגים, חשוב מאוד לדאוג לתחזק אותה כראוי וזאת על מנת שהיא תיראה במיטבה.

בריכת דגים דורשת לוגיסטיקה לא מבוטלת והבנה נרחבת, אך עוד לפני שמקימים את הבריכה, יש למצוא את המקום היעודי עבורה, אשר מאפשר את כל התנאים הראויים לגידול דגים. חשוב לרצף את המקום בכל חומר גלם אותו אתם בוחרים בין אם זהו שיש מכל סוג, אספלט וכדומה. קחו בחשבון שאם אין ביכולתכם לבצע עבודה מקצועית בעצמכם, חשוב שתעזרו בבעלי מקצוע המכירים ויודעים כיצד לעשות זאת עבורכם, החל מבניית הבריכה, דרך הריצוף ועד בכלל.

הכנה ושילוב בריכת הדגים בבית ובעסק

בשלב ראשון ועוד לפני שאתם מנגישים את הבריכה, עליכם למצוא את המקום היעודי ולהכין אותו לקראת הבאות. אם יש צורך חופרים את השטח בהתאם לגודל הבריכה הרצויה ובהתאם למגבלות המקום. לאחר הקמת הבריכה יש לרצף את המשטח באמצעות שיש או כל חומר אחר אותו אתם בוחרים. אם אין צורך בחפירות אתם יכולים ישר להכין את המשטח ורק אחר כך להציב את הבריכה.

ההחלטה להשקיע בבריכת דגים לצורך מסחרי ידרוש מכם היערכות גדולה המתחילה בתקציב, ממשיכה לסוגיה הביולוגית של בריאות הדגים ומסתיימת בהיגיינה ותחזוקת הבריכה.
עליכם לקחת בחשבון כי תחזוקת בריכת דגים למטרה מסחרית דורשת לוגיסטיקה והשקעה רבה ועל כן עוד לפני שאתם הופכים את התחביב לעיסוק ופרנסה שיקלו היטב את הצעדים אותם אתם עתידים לבצע. עוד פרמטר חשוב אותו עליכם לקחת בחשבון הוא מקור אספקת המים לבריכת הדגים אותה אתם מתחזקים. חשוב עד מאוד לוודא כי אתם דואגים למקור מים ולא מהנדסים הובלת מים למקום כך גם לגבי תשתית החשמל וגישה נוחה למקום בעיקר אם צרכים להיכנס לאזור משאיות להובלה.