עברית  |  English  |  
בחירת שיש מיוחד למטבח
כשאתם מעצבים את המטבח שלכם, חשוב להקפיד שהמטבח יהיה לני הכול יעיל ופרקטי. הכי חשוב שהוא יהווה מקום נוח לביול ושהייה ממושכת. לכן בכל מטבח מעוצב מומלץ שלב בין יעילות ליופי ולמצוא את חומרי הגלם העיצוביים שמספקים את שני אלה.

שיש הוא חומר גלם איכותי וטוב הוא מעניק את הקשיחות והעמידות ואת הברק היפה ברק מתאים לכל תנאי הטמפרטורה במטבח ונוח לעבוד עליו. אך לא כל שיש יכול להתאים לכל עיצובי המטבחים. לכן בל כבחירה של שיש חשוב יהיה להתייחס למספר אלמנטים. להלן מדריך שימושי לבחירה של שיש במטבח שלכם.

בחירת שיש במטבחים מעוצבים

יש מגוון של סוגי שיש, חלקם חזקים יותר וחלקם פחות. חלק מהסוגים מסוגלים לספוג כתמים ויישארו נקיים תמיד. ויש כאלה שהם יותר עדינים וחשוב לדעת אי לנהוג איתם. יש גם מבחר של גוונים וטקסטורות לשיש. יש שיש שהוא מגיע בצבע מט, או מבריק יותר עם נקודות שחורות או שיש דמוי גרגירים ועוד. חשוב להתאים את השיש לקונספט של עיצוב המטבח ולסגנון החלל של המטבח.  

מחיר - המחירים של שיש למטבח יכולים לנוע בין מאות לאלפי שקלים. כן חשוב מראש לקבוע תקציב ריאלי שהוא מתאים לכם ולהשתדל לא לחרוג ממנו. עשו חישוב כללי כמה אתם מוכנים להשקיע במשטח העבודה ובשיש שאלו את עצמכם כמה אתם יכולים להשקיע בשיש ובטוח תמצאו במבחר הגדול את השיש במחיר שיתאים לכם ושיהיה גם מספיק איכותי. 

 כושר ספיגה - חשוב שיהיה לשיש כושר ספיגה נמוך כדי שכל מה שעשוי להישפך לא יחדור אליו ויחלחל ויהרוס אותו.

 חוזק השיש - שיש במטבח חשוב שיהיה חזק. מניחים עליו סירים גדושים במאכלים או אביזרי מטבח כבדים, חשוב שיוכל לעמוד בכל הכובד והמשקל.
 

סוגי שיש למטבח

שיש אבן קיסר - נחשב לשיש נפוץ בארץ. יתרונותיו במבחר הדגמים והמרקמים שלו, הוא נוח לעיצוב, חזק ודוחה כמים. חסרונותיו שלא ניתן להניח עליו סיר רותח כיון שהוא עלול להיסדק. כמו כן, הוא רגיש לשריטות. 

שיש קוריאן - הוא נקרא אומנם שיש אבל הוא למעשה בכלל לא שיש, אלא חומר סינטטי. יתרונות של "שיש" זה שהוא בעל כושר ספיגה נמוך וקל לניקיון ואנטי בקטריאלי. הוא גמיש ולכן וניתן להשתמש בו בקלות לעיצובים, חסרונותיו, שהוא רגיש מאוד לשריטות, נטול ברק ומחירו ייקר יחסית לסוגי שיש אחרים.       
                                                                                                                               
 שיש חברון - שיש זה הוא שיש טבעי שעשוי מאבן גיר. יתרונותיו הם בכך שהוא נחשב למאוד זול ועמיד בשמש. חסרונותיו, שהוא מגיע במגוון דל של דגמים ונחשב לשביר ובעל כושר ספיגה גבוהה ונוטה לכתמים.                                                                                                                                           

שיש גרניט - שיש גרניט הוא שיש טבעי שמגיע מתוך בטן האדמה, כל לוח של שיש גרניט הוא מיוחד ולעולם לא יהיו שני לוחות זהים לחלוטין, הוא נחשב לשיש חזק מאוד ומרשים למטבח ומאוד מבוקש. בגלל החוזק שלו הוא לעיתים יכול להיסדק מלחץ.