עברית  |  English  |  
בוחרים מכונות שטיפה לעסק
הניקיון והמראה האסתטי המרשים של העסק תורמים במידה רבה להתרשמות הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים של העסק. בנוסף, יש עסקים רבים שמחוייבים מבחינה תבראותית לניקיון יסודי של כל חלקי העסק, אם מדובר על המחסנים, המדפים, המכונות השונות ועוד. במאמר זה נרשום בצמצום  אודות מכונות שטיפה לעסק וכן נפרט בקצרה לגבי שואבי אבק תעשייתיים, מכונות הזרקה ויניקה שמיועדות לניקוי של שטיחים וריפודים בעסק, מכונות שטפה בלחץ, מכונות ליטוש וקרצוף ועוד.
 
נכון להיום יש מכונות שטיפה ייעודיות לעסקים לכל מטרה בה מעוניינים. המטרה של קניית מכונת שטיפה היא ניקוי מהיר ויסודי של מרצפות, משטחים תעשייתיים, בתי אריזה, חצרות של רכבים ועוד. מכונת שטיפה בשיטת לחץ המים החמים היא מכונה שמיועדת בעיקר לניקוי תעשייתי ולעיתים מדובר על מכונה גדולה. יש מכונות מסוג זה שפועלות על ידי מנוע סולר ואילו אחרות על ידי חשמל. מכונות מסוג זה יעילות בעיקר בפעולת הסרה של כתמים קשים ולכן עיקר השימוש בהן נעשה במפעלים ומוסכים. מכונת שטיפה בלחץ של מים קרים מתאימה בעיקר לניקוי של לכלוך וכתמים שאינם מוגדרים ככתמים מורכבים אותם קשה להסיר.
 

בחירת מכונת שטיפה

בחירת מכונת שטיפה וניקוי תיעשה תמיד בהתאמה מלאה לצרכים של הלקוח ולתקציב הקיים ברשותו. יש עסקים שמעוניינים לקנות מכונות לניקוי של ריפודי הספות והשטיחים בבית העסק, אחרים מעוניינים בקניית מכונות שעיקרן לשטוף את הרצפות ואחרים מעוניינים במכונה שעיקרה שאיבה של אבק. כל אלו מחייבים את העסק להגיע להכרעות הבאות וזאת טרם קנייתה של אותה מכונה לניקוי משטח או רהיט. ההכרעות צריכות להיות בנוגע לדברים הבאים:
  • סוג מכונה – כל בעל עסק יצטרך להחליט מה סוג המכונה בה הוא מעוניין, האם מדובר על מכונות שטיפה לעסק, מכונת קרצוף וליטוש, מכונת הזרקה יניקה לניקוי של ריפודים ושטיחים בבית העסק, מכונות שטיפה בלחץ קיטור ועוד.
  • דפוס שימוש – האם הוא מתכנן להשתמש במכונה לניקוי של משטחים גדולים ובתדירות גבוהה או שמא הוא מעוניין באותה מכונה למטרת ניקוי ספציפי של ציוד, שטיחים או משטחים נקודתיים בתדירות נמוכה.
  • תקציב – מהו התקציב שעומד לרשותה לקניית מכונת הניקוי או מכונות הניקוי בהן הוא מעוניין.
 
לסיכום, נכון להיום כל עסק שמעוניין לשדר אווירה נעימה ולהרשים את לקוחותיו הקיימים והפוטנציאליים חייב להציג ניקיון ואסתטיות. בנוסף, כל עסק מחויב בניקיון וזאת על מנת לשווק את מוצרים בטוחים לשימוש לקהל צרכניו.כל אלו מובילים לכך שרוב העסקים בישראל קונים מכונות שטיפה משוכללות, שואבי אבק תעשייתיים, קיטוריות, מכונות קרצוף וציוד נוסף שעיקרו ניקיון ובטיחות.