עברית  |  English  |  
איך לשפץ את הבית בלי לשבור חסכונות?
דף הבית >> מאמרים >> איך לשפץ את הבית בלי לשבור חסכונות?
ההחלטה לשפץ את הבית היא תמיד החלטה מרגשת. בין אם אתם משפצים את הבית שאתם גרים בו ובין אם השיפוץ הוא עבור בית חדש שאתם עוברים אליו, אין כמו ריח הסיד והטיח והתחושה שמשהו הולך להתחדש ולהשתנות בחיים שלכם. מן הצד השני, שיפוץ הבית כרוך גם לעתים קרובות בהרבה עבודה קשה ודורש סבלנות מרובה. לאורך התהליך, תצטרכו להחליט החלטות רבות ומבלבלות לגבי צבע, מבנה, סגנון, קרמיקה, עיצוב וכמובן לגבי התקציב.

נושא העיצוב בישראל היום רק הולך ומתפתח, אנשים לא רק משפצים את הבית בכדי שיהיה להם יותר מקום או בשביל הנוחות, הם מעוניינים לעצב לעצמם סביבה אישית ומעוררת השראה, כזאת שתגרום להם להרגיש בנוח וליהנות מן הזמן שהם מבלים בבית. יותר ויותר אנשים בוחרים להשקיע בשיפוץ ולבחור באלמנטים מתוחכמים ויפים במיוחד כולל הקפדה על ריהוט, קרמיקה, החצר והמרפסת, דלתות וחלונות ועוד. ההשקעה בנושאים הללו משתלמת לטווח הארוך כיוון שהבחירה באלמנטים איכותיים ויפים מבטיחה כי השיפוץ יחזיק מעמד לאורך זמן.

אריחים ועיצובים

ההחלטה לגבי בחירת קרמיקה היא אחת החשובות. האריחים הנכונים במטבח, בחדרי השירותים והמקלחת וגם בשאר חלקי הבית יכולים להשפיע באופן משמעותי על האווירה בבית וכן על התחושה של החלל בחדר אותו אתם משפצים, אריחי קרמיקה גדולים ובהירים יתנו תחושה של מרחב בעוד אריחים כהים ומלאי פרטים יתנו תחושה של תחכום. הקרמיקה יכולה להשפיע לחלוטין על סגנון הבית ולהפוך אותו לאירופאי קלאסי, ים תיכוני ובהיר, איטלקי, מודרני,נקי או נוסטלגי.

על מה להתפשר ועל מה להתעקש?

אחת מן השאלות שחוזרות על עצמן בתהליך של בחירת קרמיקה ובעצם בכל שלב אחר בשיפוץ, היא שאלת הפנטזיה מול התקציב. פעמים רבות במהלך השיפוץ אנחנו חורגים מן התקציב שקבענו לנו ונאלצים לקצץ בעלויות או להיכנס לתחום של הלוואות או הלוואות חוץ בנקאיות. לעתים הקיצוץ הוא ברהיטים או בדלתות, לעתים מדובר בתחום הקרמיקה או בארונות המטבח. כנראה שבכל תהליך שיפוץ יהיו פשרות אבל יש כמה נושאים שכדאי לברר לפני שמתפשרים.

לפני שמתחילים שיפוץ תמיד כדאי לבדוק את כל האפשרויות הקיימות בשוק ולעיין באתרים המבצעים כתיבת תוכן מקצועי בתחום. קיימות היום בישראל חברות רבות שמתמחות בנושאים הללו וכמובן, בנושא כתיבת מאמרים. לפני שבוחרים חברה, כדאי לעשות סקר שוק ולהתייעץ עם חברים ומכרים בכדי למצוא את האפשרות האיכותית ביותר והיקרה פחות. בכל חברה המספקת חומרים לשיפוץ הבית כמו קרמיקה, דלתות, מטבחים וכדומה קיימים נציגי ייעוץ ומכירה, כדאי תמיד לברר עם הנציגים הללו לגבי חומרים משתלמים במיוחד.

במידה ואתם עדיין חורגים מן התקציב, תמיד אפשר לשקול את האפשרות של הלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות, לפעמים עדיף לשלם הלוואה לאחר השיפוץ במקום לשפץ מחדש עוד כמה שנים כי אתם מרגישים שהתפשרתם על השיפוץ שרציתם.