עברית  |  English  |  
איך לבחור את משטחי השיש והאבן המשתלמים והאיכותיים ביותר?
דף הבית >> מאמרים >> איך לבחור את משטחי השיש והאבן המשתלמים והאיכותיים ביותר?
שיש ואבן הנם חומרים מרכזיים ודומיננטיים בבניה היום בישראל. בין אם אתם משפצים דירה, בית, משרד או אפילו חצר משטחי שיש ואבן יוסיפו למבנה שלכם יופי ואלמנטים אסתטיים יוצאים מן הכלל. בעבודות שיפוץ ובנייה ניתן להשתמש בשיש ואבן עבור ריצוף, חיפוי, מדרגות ועוד ועוד. הבחירה בשיש ובאבן המתאימים תעניק לחלל שלכם אווירה ייחודית ומלאת סגנון ולכן חשוב להעמיק בהחלטה לגבי החומרים שאתם מעוניינים להשתמש בהם בהקשר זה ולקבל את ההחלטה אחרי בחינת האפשרויות השונות בתחום.

שיקולים בבחירת שיש ואבן
לפני קבלת ההחלטה כדאי לחשוב בזהירות על הסגנון אותו אתם מעוניינים ליצור בעזרת השיש והאבן ואפילו לעיין באתרים המבצעים כתיבת תוכן בתחום בכדי להיות מעודכנים בחידושים הקיימים ונכללים באותה כתיבת מאמרים. סוגים שונים של שיש ואבן יתנו לחלל שאתם משפצים או בונים אווירה שונה ומגוונת. העזרו במגזינים, אתרי אינטרנט או מעצבים ויועצים בכדי לגבש לעצמכם את המראה והסגנון בו אתם מעוניינים. מחשבה מגובשת על הנושא תסייע לכם בעת קבלת החלטות לגבי עיצוב וחומרים ותעזור לכם לשמור על מיקוד כשתדרשו לקבל החלטות מבלבלות בנוגע לאיכות החומרים והעלות שלהם.

 לוחות שיש ואבן מגיעים בצבעים ובמרקמים שונים, חלקם מיובאים מחו"ל וחלק מגיעים מישראל כל אחד מהם יכול להשפיע באופן דרמטי על סגנון הבית. כך שחשוב מאד לתכנן ולדמיין מאד את התוצאה בה אתם מעוניינים ורק לאחר מכן לבחור שיש ואבן. אם אתם מתקשים לדמיין את התוצאה הסופית בקשו מנציגי החברה או יועצי העיצוב לעזור לכם, לעתים, הם יוכלו לערוך הדמיה קטנה או לספק לכם תמונות של החומרים כשהם כבר משולבים בעבודות שיפוץ שהסתיימו.

שיקולי תקציב
שיקול נוסף הוא כמובן השיקול הכלכלי, משטחי שיש ואבן עשויים להיות יקרים וכאשר אתם בוחרים אותם חשוב לבחור דגמים שלא יחרגו יותר מדי מן התקציב שהצבתם לעצמכם לצורך השיפוץ. מצד שני, חשוב לא להתפשר יותר מדי, הדבר האחרון שאתם רוצים זה חלל משופץ שלא מוצא חן בעיניכם אחרי כל הכסף והעבודה שהשקעתם בו. מהסיבה הזאת שווה לשקול לעתים הלוואות בנקאיות או הלוואות חוץ בנקאיות במידה והחומרים שאתם חולמים עליהם חורגים במעט מהתקציב ולהחזיר את ההלוואה בהמשך, במקום לשפץ מחדש אחרי כמה שנים.

איך בוחרים חברת שיש ואבן?
קיימות היום בשוק חברות רבות לשיש ואבן. לרובן אתרי אינטרנט מפורטים, מלאי תמונות שיוכלו לעזור לכם לבדוק אם הסגנון של השיש והאבן בו אתם מעוניינים נמצא במלאי. כדאי לערוך סקר שוק ולבדוק מי מציע את המוצר האיכותי והמשתלם ביותר וכמובן לקבל המלצות מאנשים שעבדו עם חברות כאלה בעבר או מקבלן השיפוצים שלכם.

ההחלטה על בחירת שיש ואבן לשיפוץ היא אחת ההחלטות החשובות. היא תשפיע על האווירה בבית או בחדר כולו וחשוב לדייק כשמקבלים אותה. השקיעו זמן ומחשבה בתהליך, אל תהססו לעזר באופן זמני בהלוואות מן הבנק או במקרים מסוימים בהלוואות חוץ בנקאיות. וודאו שאתם לא מתפשרים על איכות החומרים בכדי שהשיפוץ שלכם יישא רלוונטי ואהוב עליכם לאורך זמן.