עברית  |  English  |  
אבנים משתלבות מוסיפות הרבה לעיצוב
אנשים שיש להם חלק חיצוני בבית, כמו חצר או מגרש חניה גדול, בוחרים לא פעם לרצף את אותם החלקים בצורה מיוחדת ועל ידי שימוש באבנים משתלבות. אומנם זה נכון שאת ראשיתן של האבנים המשתלבות אפשר לזקוף לזכותה של אירופה, ובעיקר להולנד ולצרפת, אך מאז ועד היום הן עשו דרך ארוכה. באירופה אפשר למצוא אבנים משתלבות בכל עיר הן ממש הפכו להיות חלק מהנוף העירוני, ובישראל אפשר למצוא אותן בכל שנה בעוד ועוד מקומות. אפשר לעשות בהן שימוש גם בבתים פרטיים וגם במקומות ציבוריים, וזוהי הסיבה שניתן לראות אותן בכל כך הרבה מקומות.

שינויים לעומת העבר
אם בעבר האבנים המשתלבות היו מגיעות ישירות ממחצבות שונות, הרי שהיום הן נעשות כמעט כולן בבתי החרושת השונים. זה בהחלט נכון שלקוח שירצה להזמין לעצמו ריצוף עם אבנים משתלבות שנראה יותר טבעי יוכל לבחור להזמין אבנים טבעיות שמגיעות ממחצבות, אך עליו להבין שתהייה לכך גם השפעה על המחיר. יש בימינו שתי שיטות שונות לייצורן של האבנים המשתלבות הנפוצות ביותר, ושתי השיטות הן: על ידי תבנית או על ידי טבלאות של בטון. עצם העובדה שבימינו האבנים הללו מוכנות בבתי החרשות משפיעה כמובן על היכולת שלנו להשתמש בהן בכמויות גדולות בהרבה.

תהליך העבודה
חשוב להבין שרוב הלקוחות הפרטיים מזמינים את האבנים המשתלבות בצורתן המקורית, כלומר בצורה מרובעת או מלבנית, אך יחד עם זאת, אפשר בהחלט גם להזמין אותן בצורה עגולה, כך שאת זאת הלקוח בוחר. תהליך העבודה הוא יחסית פשוט, כיוון שהוא מתבצע על גבי מצע נכבד של שכבת חול מהודקת היטב. על שכבת החול הזו מתבצע הפיזור של האבנים המשתלבות, ולאחר מכן, רגע לפני הדחיסה, מתבצע עוד פיזור של חול על גבי האבנים.

אבנים שיש להן יתרונות רבים
יש הרבה יתרונות לשימוש באבנים המשתלבות בכל מיני מקומות, בין אם זה צורך יצירת חיפוי בחניה ובין אם זה לצורך יצירת שבילים בחצר. היתרונות הם, לפני שהכול, שמדובר על אבנים יפות במיוחד. בכל מקום שבו מניחים אותן אפשר לראות עד כמה האבנים המשתלבות מוסיפות לעיצוב, ולכן זה חשוב.

בנוסף, אם בשלב מסוים מחליטים לשנות את המיקום שלהן, אפשר בהחלט לעשות את זה מבלי לגרום להן נזק. לסיכום, כל אדם שרוצה לעשות שימוש באבנים המשתלבות צריך למצוא איש מקצוע שיש לו ניסיון בתחום ושיוכל לתת לו את השירות הטוב ביותר, ואין ספק שיש הרבה אנשי מקצוע בתחום. האבנים המשתלבות הן נפלאות והן יכולות להפוך כל מקום שבו הן נמצאות למקום שיותר נעים לדרוך עליו וגם להתבונן בו. אפשר גם לעשות בהן שימוש מסביב לפתחי הביוב השונים ואפילו מסביב לעמודים, כך שאין ספק שהן שימושיות ויש להן מעלות רבות מאוד.